Listy bestsellerów Rynek wydawniczy

Lista bestsellerów hurtowni Motyle Książkowe (13.10-2.11 2020)

Na listę hurtowni Motyle Książkowe za koniec października trafiły cztery nowości, tylko jedna zachowała swą pozycję, dwie awansowały, trzy  zaliczyły spadek. 


Na pierwszym miejscu Mój szef Melissy Dorwood (wyd. Melissa Dorwood awansował z trzeciego o jedno miejsce. Ten romans biurowy może rozpalić zmysły czytelników, rozmiękczyć serce i rozbawić do łez.


Na drugie “w końcu” spadł Dziadek i niedźwiadek. Historia prawdziwa. Łukasza Wierzbickiego (Wydawnictwo Pointa), książką która od sierpnia triumfuje na tej liście.

Łukasz Wierzbicki chyba jako pierwszy przypomniał historię niedźwiedzia Wojtka – czworonożnego przyjaciela żołnierzy z Armii Andersa. Przebył z nimi cały szlak bojowy przez Iran, Irak, Palestynę, Egipt do Włoch, brał udział w bitwie pod Monte Cassino, pomagał nosić ciężkie skrzynie z amunicją, dzięki czemu został uwieczniony w oficjalnym emblemacie 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii 2. Korpusu Polskiego. Elżbieta Olszewska, dyrektor programowy Fundacji ABC XXI CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM tak o o tej opowieści napisała: Wspaniała, ciepła opowieść o niedźwiedziu-żołnierzu, niezapomniana lekcja historii, która brzmi jak bajka. Gorąco polecam do rodzinnego i szkolnego wspólnego czytania.


Na trzecim pierwsza nowość – Świąteczne listy od Feliksastawowym Dariusza Kulmana Annette Langen z ilustracjami Constanzy Droop (tłumaczenie: Monika Michałowska, Wydawnictwo Mamika)

Czwarta, barwna przygoda pluszowego zająca Feliksa, zaprowadzi wszystkich ciekawych świata małych czytelników w tajemniczą, bożonarodzeniową podróż po świecie. W czasie adwentu Feliks pisze potajemnie ekspresowy list: „Drogi Święty Mikołaju! Proszę nie złość się na mnie, ale muszę natychmiast się dowiedzieć, czy ty naprawdę istniejesz!”. Kilka dni później Feliks dostaje wiadomość z bieguna północnego… a w mikołajkowy poranek, żądny podróżniczych przygód pluszowy zając, znika nagle bez śladu…


Na czwartym (o jedno miejsce w dół) poradnik  Jak zdać maturę z matematyki na poziomie podstawowym Dariusza Kulmana (wyd. Elimat)


Z miejsca szóstego na piąte przeskoczyła Szkoła cięcia pań Alicji i Lucyny Grabowskich (Wydawnictwo Szarotka) – poradnik dla ogrodników i miłośników kwiatów


N szóstym kolejna nowość – Jeszcze chwilę, kontynuacja znakomicie przyjętej przez czytelniczki powieści autorstwa Liliany Fabisińskiej i Marii Fabisińskiej (Wydawnictwo Silver).

Jagoda żyje w wiecznym biegu i stresie. Jej firma budowlana ma coraz więcej klientów. Matka przenosi się do domu seniora co, zamiast wyciszyć, zaognia jeszcze ich niełatwe kontakty. W dodatku telefon nie przestaje brzęczeć – to Natasza, córka Jagody, dzwoni z drugiego końca Europy z codzienną porcją pretensji. Co gorsza, nie waha się też ograniczyć Jagodzie kontakt z wnuczką Milenką. A przecież każda babcia chce być ważna dla swoich wnuków, prawda?

Jakby tego było mało, jeden nieostrożny krok otwiera puszkę Pandory z kłopotami zdrowotnymi.


Na siódmym (z miejsca czwartego) Masoneria polska 2020. Na rozdrożu historii (Wydawnictwo św. Tomasza z Akwinu).

Masoneria… to kolejna książka Stanisława Krajskiego, w której pod lupę autor wziął masonerię i jej działania nie tylko na terenie Polski, ale i innych krajów świata. Autor, analizując sposób dochodzenia do bogactwa, a w konsekwencji wpływania na światową politykę, takich finansowych potęg, jak rody Medyceuszy, Fuggerów czy Rothschildów, ujawnia mechanizmy rządzące światowym biznesem, który ma strategiczny wpływ na politykę poszczególnych państw.


Na ósme utrzymała się książeczka Cukierku, ty mały łobuzie Waldemara Cichonia (Wydawnictwo Żwakowskie).

Kim jest Cukierek? To mały kotek, który właśnie trafił do swojej nowej rodziny, opuszczając mamę Landrynkę i rodzeństwo – Chałkę i Precelka. Książka Cukierku, Ty łobuzie! to początek przygód pręgowanego kociaka, który sprawia rodzinie Marcela mnóstwo kłopotów swoimi harcami, ale staje się również najukochańszym domowym pupilem. Bestsellerowa seria tyskiego autora Waldemara Cichonia z ilustracjami Dariusza Wanata opowiada o bardzo ważnej dla dziecka przyjaźni z jego ukochanym zwierzątkiem i jego perypetiach.


Miejsca dziewiąte i dziesiąte to nowości. Pierwsza to Gdzie jest Mikołaj? Davida Bedvorta (Wydawnictwo Tekturka).

W wigilię Bożego Narodzenia Mały Miś nie mógł się doczekać wizyty św. Mikołaja. Mikołaj przyjdzie dopiero wtedy, gdy pójdziesz spać – powiedziała jego mama, ale Mały Miś nie miał ochoty iść do łóżka. Chciał zobaczyć Mikołaja. Nagle usłyszał jakieś bulgotanie… Co to za hałas? Ktoś jest na dole! Czy to naprawdę św. Mikołaj?

Listę zamyka kolejny tom przygód Fenka – Złość, emocje MagdalenyGrucy (Wydawnictwo Edukacyjne Sobik).

Czy można się złościć? Czy da się schować złość do szuflady? Czy tatuś Fenka jest zły? Zajrzyjcie do książeczki i razem z Fenkiem poszukajcie odpowiedzi na trudne pytania!


Listę bestsellerów hurtowni Motyle Książkowe zamieszczamy na naszym portalu już od pewnego czasu. Tu mała uwaga: ze względu na charakter hurtowni – obsługa głównie małych, niezależnych i często niszowych wydawnictw – pokazywane na niej książki zdecydowanie różnią się od tytułów zajmujących czołowe miejsca na innych listach – choćby zamieszczanej przez nas listy sieci  BookBook. Stąd pomysł ich prezentacji. 

(źródła – m.in. strony internetowe wydawnictw)

Dodaj komentarz