Targi za granicą

Nowy termin Targów Książki Dziecięcej w Bolonii

Organizatorzy Targów Książki Dziecięcej w Bolonii (Bologna Children’s Book Fair – BCBF)informują o dacie przyszłorocznej imprezy. Miłośnicy tego typu literatury, wydawcy i ilustratorzy spotkają się tam w dniach 14–17 czerwca.

Wierzymy, że ten nowy termin da nam cenną okazję do ponownego spotkania się jako branża, wiadomo przecież, że Bolonia jest cudowna w kwietniu, ale jeszcze piękniejsza w czerwcu! Jak zawsze jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie i mamy nadzieję, że nasza decyzja zostanie przyjęta z zadowoleniem przez całą społeczność książek dla dzieci – czytamy w oświadczeniu Targów.

Organizatorzy ogłosili też rozszerzenie podstawowej oferty o ogólnobranżową konferencję wydawniczą, program wystaw i szkoleń – BolognaBookPlus, która odbędzie się równolegle z Targami Książki Dziecięcej w Bolonii 2021. Na to być globalna scena do debaty na gorące tematy, które stały się jeszcze bardziej istotne z powodu pandemii. Ściśle współpracując z kierownictwem BCBF i BolognaFiere, BolognaBookPlus organizowana jest przez Jacka Thomasa jako dyrektora-gościa, wspieranego przez zespół z Wielkiej Brytanii.

(info BICBF)

Dodaj komentarz