Publikacje elektroniczne Rynek wydawniczy

Witajwpolsce.pl

Prezentujemy popularyzatorski projekt fundacji Bookowy Dom, którego efektem jest interaktywna strona internetowa: www.witajwpolsce.pl.


Witajwpolsce.pl to znakomity przewodnik po naszym kraju i jego kulturze, z pięknymi ilustracjami Tomasza Samojlika, przygotowany pod opieką merytoryczną etnografów, historyków i polonistów (projekt realizowany jest pod patronatem Wydziału Historycznego i Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego). Dostarcza nie tylko konkretnej wiedzy, ale takie możliwości, by ją sprawdzić za pomocą gier internetowych, których tematem są:

  • obiekty kulturalne
  • motywy zdobnicze
  • potrawy
  • instrumenty (po kliknięciu w nie pięknie grają)

Ogromną wartością projektu są zebrane w jednym miejscu wypowiedzi wybitnych polskich intelektualistów, którzy opowiadają o specyfice regionu, w którym żyją. Wśród osób, które przyjęły zaproszenie znaleźli się między innymi: Stefan Chwin, Krzysztof Czyżewski, Inaga Iwasiów, Waldemar Łazuga, Marta Madejska, Karol Maliszewski Piotr Matywiecki, Jacek Purchla i Mariusz Urbanek.

Poza ich znakomitymi esejami na temat różnych części Polski, na stronie można również posłuchać, jakimi odmianami języka posługują się rdzenni mieszkańcy naszego kraju.

Projekt zrealizowany jest w taki sposób, że korzystać mogą z niego zarówno osoby nastawione na zdobycie wiedzy, jak i wyłącznie na rozrywkę; dzieci i dorośli; ludzie bardziej i mniej wykształceni. Chodziło o to, by stworzyć platformę, na której wszyscy poczują się „u siebie”.

(info Fundacja Bookowy Dom)

Dodaj komentarz