Listy bestsellerów Rynek wydawniczy

Lista bestsellerów hurtowni Motyle Książkowe – listopad 2020

Nieco zmieniamy zasady prezentowania list bestsellerów. Oprócz wersji dwutygodniowych poznawać będziemy zwycięzców miesięcznych. Zaczynamy od listopada. I tak w minionym miesiącu pierwszą dziesiątkę na liście hurtowni Motyle Książkowe zajęły następujące tytuły.  


1. Dziadek i niedźwiadek. Historia prawdziwa Łukasza Wierzbickiego (Wydawnictwo Pointa) – sympatycznie i prosto opisane losy niedźwiedzia Wojtka – czworonożnego przyjaciela żołnierzy z Armii Andersa. Przebył z nimi cały szlak bojowy przez Iran, Irak, Palestynę, Egipt do Włoch, brał udział w bitwie pod Monte Cassino, pomagał nosić ciężkie skrzynie z amunicją, dzięki czemu został uwieczniony w oficjalnym emblemacie 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii 2. Korpusu Polskiego.


2. Mój szef Melissy Dorwood (wyd. Melissa Dorwood) – romans biurowy, który ponoć może rozpalić zmysły czytelników, rozmiękczyć serce i rozbawić do łez.


3. Świąteczne listy od Feliksastawowym Dariusza Kulmana Annette Langen z ilustracjami Constanzy Droop (tłumaczenie: Monika Michałowska, Wydawnictwo Mamika)

Czwarta, barwna przygoda pluszowego zająca Feliksa, zaprowadzi wszystkich ciekawych świata małych czytelników w tajemniczą, bożonarodzeniową podróż po świecie. W czasie adwentu Feliks pisze potajemnie ekspresowy list: „Drogi Święty Mikołaju! Proszę nie złość się na mnie, ale muszę natychmiast się dowiedzieć, czy ty naprawdę istniejesz!”. Kilka dni później Feliks dostaje wiadomość z bieguna północnego… a w mikołajkowy poranek, żądny podróżniczych przygód pluszowy zając, znika nagle bez śladu…


4. Masoneria polska 2020. Na rozdrożu historii (Wydawnictwo św. Tomasza z Akwinu)

Masoneria… to kolejna książka Stanisława Krajskiego, w której pod lupę autor wziął masonerię i jej działania nie tylko na terenie Polski, ale i innych krajów świata. Autor, analizując sposób dochodzenia do bogactwa, a w konsekwencji wpływania na światową politykę, takich finansowych potęg, jak rody Medyceuszy, Fuggerów czy Rothschildów, ujawnia mechanizmy rządzące światowym biznesem, który ma strategiczny wpływ na politykę poszczególnych państw.


5. Ernest Karoliny Wójcik (wydawca: Karolina Wójcik) – kontynuacja serii „Powrót”. Ernest ma zasady, jest pewny tego, co chce osiągnąć w życiu. Zawsze marzył o karierze. Udało mu się zdobyć wykształcenie i pozycję w wojsku, a nawet na dziesięć lat zapomnieć o rodzinnym piekle… Nie jest jednak w stanie wyrzucić z głowy tych, których kocha. Ich ból i doświadczenia na zawsze pozostaną we wspomnieniach i nigdy nie przestaną dręczyć, jeśli nie odkryje prawdziwej przyczyny cierpienia swoich bliskich. Na szczęście ma u boku Gaję, która razem z nim stara się poznać wszystkie tajemnicze okoliczności, jakie miały miejsce w ich domach. To wspólne szukanie odpowiedzi zbliża ich do siebie, ale czy można pokochać kogoś w tak beznadziejnych okolicznościach? Czy Ernestowi i Gai uda się wyjaśnić, kto jest odpowiedzialny za zniknięcie Bruna? Czy Ernest, wyjeżdżając do Afganistanu bez uzyskania wszystkich odpowiedzi, odnajdzie spokój?


6. Tech. Krytyka Środowiska Technologicznego Jana Białka (wydawnictwo Garda) – problematyka wdrażania do 2040 roku nowych technologii i powstającego w związku z tym ewolucyjnego środowiska technologicznego, mechanizacja człowieka i środowiska naturalnego. Zrozumienie tych zagadnień jest niezwykle istotne, gdyż ekspansja środowiska technicznego bezpowrotnie zmieni człowieka i całe środowisko naturalne.


7. W paszczy lwa Melisy Bell, (wydawca: Melisa Bell)

O czym książka?: Catherine od dziecka żyje w cieniu olśniewającej siostry, do której nieustannie porównuje ją matka. Pewnego dnia dziewczyna spotyka na swojej drodze dużo starszego, przystojnego oficera, lorda Nicolasa Devona, dla którego zupełnie traci głowę.
Gdy z jego powodu doświadcza publicznego upokorzenia, decyduje się na drastyczną metamorfozę. Nowy wizerunek i większa pewność siebie mają pomóc jej w zdobyciu upragnionego mężczyzny i utwierdzeniu swojej wartości…


8. Wiele do stracenia Marka Marcinowskiego (wyd. Anatta) – sensacyjna książka, która przekonuje nas, że “w świecie napędzanym żądzą pieniądza nie ma miejsca dla słabych”.
Andrew Freshet sądzi, że złapał szczęście za ogon. Pnie się po szczeblach kariery w jednym z nowojorskich banków inwestycyjnych. Nic nie wskazuje na to, że zwykły służbowy wyjazd do Sierra Leone zamieni jego życie w rozpędzony rollercoaster.
Powieść Marka Marcinowskiego to sensacja z prawdziwego zdarzenia: nieoczekiwane zwroty akcji, intrygi, śmiertelnie niebezpieczna gra, gigantyczne inwestycje, a w ich tle miłość, która w podbramkowej sytuacji przypomina, że jeszcze nie wszystko stracone.


9. Szkoła cięcia pań Alicji i Lucyny Grabowskich (Wydawnictwo Szarotka) – poradnik dla ogrodników i miłośników kwiatów .


10. (Nie)zdobyta Melissy Darwood (wydawca: Melissa Darwood) – kontynuacja górskiej serii pełnej miłości.

“Potrafiłam sobie wyobrazić niemal wszystko – koszmarną pogodę, wędrówkę w śniegu i mrozie, wycieńczenie fizyczne oraz to, że załamię się psychicznie.
Miałam koszmary o sunącej po zboczu lawinie, widziałam siebie odpadającą od ściany, z odmrożonymi palcami i soplami lodu w nosie.
Planowana wspinaczka Jansona na szczyt napełniała mnie niepokojem. Truchlałam na myśl o tym, że góry go zabiją.
Prawda jest jednak taka, że możesz sobie snuć wyobrażenia o najbliższej przyszłości – gdybać, planować, śnić, zakładać hipotetyczne rozwiązania, a twoje cholerne życie i tak ma własne plany względem ciebie…”

Czy Julce i Jeremiemu uda się pokonać własne ograniczenia i zrealizować wyznaczone cele?
Czy zdołają się oprzeć wzajemnemu przyciąganiu, które może zrujnować ich plany?

Zabawne dialogi, rozpalające zmysły sceny, zachwycające plenery górskie…
I emocjonujący finał, którego absolutnie się nie spodziewasz
.

(źródła – m.in. strony internetowe wydawnictw)

Dodaj komentarz