Rynek wydawniczy

Literacka Nagroda Unii Europejskiej – ceremonia wręczenia nagród

Uroczystość “wręczenia” Literackich Nagród Unii Europejskiej odbyła sie 14 grudnia w wersji on-line na stronie FB Kreatywnej Europy. Pierwotnie uroczystość miała się odbyć 29 września w Brukseli, jednak ze względu na pandemię został przeniesiona na grudzień, zmianie też uległa formuła jej wręczenia.

Uroczystość zagaiła Mariya Gabriel, europejska komisarz ds. Innowacji, badań, kultury, edukacji i młodzieży, oddając następnie głos przewodniczącej Europejskiego Stowarzyszenie Pisarzy Ninie Gorge, która przedstawiała poszczególnych laureatów i zapraszała ich do wystąpienia.

Więcej informacji na stronie Nagrody.

Przypominamy: 19 maja w transmisji on-linie poznaliśmy tegorocznych laureatów Nagrody Literackiej Unii Europejskiej (The European Union Prize for Literature – EUPL). Nagroda ta przyznawana jest twórcom książek beletrystycznych z całej Europy, odbywa się w trzyletnich cyklach obejmujących 41 krajów uczestniczących w programie Kreatywna Europa. Jest to inicjatywa mająca na celu wzmocnienie europejskiego sektora kultury i sektora kreatywnego. EUPL została ustanowiona w 2009 roku i od tego czasu przyznano ją 122 pisarzom w 11 edycjach konkursu. Nagroda finansowana jest z programu Komisji Europejskiej Kreatywna Europa.

(źródło euprizeliterature.eu)

Dodaj komentarz