Rynek wydawniczy

Najbardziej rozpoznawalna marka wśród drukarń?

W grudniu ub.r. na naszym portalu wydawca.com.pl zamieściliśmy ankietę, która miała wskazać wskazać najbardziej rozpoznawalną, znaną markę polskiej drukarni. A oto wyniki:

Wygrała drukarnia cyfrowa Totem.com.pl z Inowrocławia – padło na nią 358 głosów. Na drugim miejscu kolejna drukarnia cyfrowa  – Sowa (183 głosy), na trzecim – Drukarnia Wydawnicza im. W.L. Anczyca z Krakowa (80 głosów). Kolejne miejsce zajęły Olsztyńskie Zakłady Graficzne S.A., Pozkal (Inowrocław) i Białostockie Zakłady Graficzne S.A. W ankiecie pojawiły się 23 zakłady (dopisywali je sami czytelnicy).

W sumie głosowały 674 osoby, oddając 817 głosów (można było głosować  na 3 zakłady).

Zwycięzcom gratulujemy, przypominając jednocześnie, że to tylko zabawa wśród naszych czytelników. Choć z drugiej strony…

Redakcja “Wydawcy” i portalu wydawca.com.pl


Totem.com.pl to jedna z najbardziej innowacyjnych drukarń w Europie. Specjalizuje się w druku książek w niskich i średnich nakładach, w każdym rodzaju oprawy. Ideą zakładu jest proponowanie nowatorskich rozwiązań technologicznych i organizacyjnych.

Czterokrotnie, w 2015 r., 2017 r., 2018 oraz w 2019 r.Totem zdobywał tytuł najlepszej drukarni w Rankingu Polskich Drukarń Dziełowych ,,Wydawcy Wybierają Drukarnie” w kategorii ,,Drukarnie Cyfrowe”.


Drukarnia cyfrowa Sowa sp. z o.o. specjalizuje się w druku książek (broszura, oprawa złożona), czasopism, ulotek i instrukcji. Świadczy swoje usługi dla klientów z 15 krajów. . Sowa Sp. z o.o. świadczy również usługi dystrybucji książek na zasadach „Druku na Życzenie” oraz sprzedaży w ramach projektu Wyczerpane.pl. Drukarnia posiada certyfikat jakości ISO 9001:2008 oraz jest właścicielem znaku towarowego „Druk na Życzenie”.

W 2020 roku zakład zdobył pierwsze miejsce w Rankingu Polskich Drukarń Dziełowych ,,Wydawcy Wybierają Drukarnie” w kategorii ,,Drukarnie Cyfrowe”.


Drukarnia Wydawnicza im. W.L. Anczyca S.A. z Krakowa należy do najstarszych zakładów poligraficznych w naszym kraju. Wykonuje książki w oprawie broszurowej i złożonej w dwu technikach druku: offsetowej i cyfrowej. Wielokrotny laureat Złotego Gryfa, wciąż w czołówce Rankingu Polskich Drukarń Dziełowych.

Dodaj komentarz