Filmy Rynek wydawniczy

Najbardziej oczekiwane adaptacje filmowe 2021 roku z Anglii

Brytyjskie wydanie Radio Times przygotowało listę adaptacji filmowych, które mogą ucieszyć miłośników książek w 2021 roku.

1. The Pursuit of Love (W pogoni za miłością)

Scena z filmu The Pursuit of Love (BBC)

Film oparty jest na powieści jednej z najciekawszych postaci brytyjskiego beau monde połowy XX wieku Nancy Mitford. Serial rozgrywa się między wojnami światowymi i podąża za dwoma najlepszymi przyjaciółmi, Lindą i Fanny, które wyruszają w trasę po Europie. W rolach głównych Lily James, Andrew Scott, Dominic West i Emily Beach.


2. This is Going to Hurt (Będzie bolało)

Ben Whishaw (Getty)


Ośmioczęściowy serial BBC oparty na bestsellerowych wspomnieniach ginekologa Adama Kay’a This is Going to Hurt: Secret Diaries of a Junior Doctor, łączy w sobie komedię, tragedię i „nieustanne tsunami płynów ustrojowych”. W roli lekarza Ben Whishaw.


3. Conversations With Friends (Rozmowy ze znajomymi)

Sally Rooney (Getty)


Conversations With Friends młodej irlandzkiej pisarki Sally Rooney, autorki powieści dla nastolatków Normal People, a która, między innymi dzięki staraniom Leonarda Abrahamsona i Hattie MacDonalda, została sfilmowana i stała się zdecydowanie najlepszym i najbardziej szczerym serialem romantycznym minionego roku.

Serial realizuje te sam ekipa z nominowanym do Oscara reżyserem Lennym Abrahamsonem. Tym razem podążać będziemy za młodą parą, Frances i Bobbi, którzy układają skomplikowane relacje z inną, starszą parą.


4. Anatomy of a Scandal (Anatomia skandalu)

Sienna Miller, Anatomy of a Scandal (Netflix)

Anatomy of a Scandal Sarah Vaughan o molestowaniu seksualnym w brytyjskich kręgach politycznych. Film reżyseruje S.J. Clarkson. W rolach głównych Sienna Miller, Rupert Friend i gwiazda z Downton Abbey Michelle Dockery.


5. Nine Perfect Strangers (Dziewięciu doskonałych nieznajomych)

Nicole Kidman, gwiazda Nine Perfect Strangers (Getty)

Nicole Kidman będzie producentem wykonawczym i gwiazdą w Nine Perfect Strangers , adaptacji książki pod tym samym tytułem autorstwa Liane Moriarity, bestsellerowej autorki Big Little Lies. Reżyserem serialu będzie Jonathana Levina (Życie jest piękne, Jak to się robi w Ameryce). Akcja książki i serialu rozgrywa się w ośrodku odnowy biologicznej, w którym wydarzenia przybierają dziwny obrót.


6. Firefly Lane (Ulica świetlików)

Scena z Firefly Lane (Netflix)

Firefly Lane wg powieść Christine Hannah o wzruszającej przyjaźni od dzieciństwa dwóch kobiet, która przetrwała trzydzieści lat. W rolach głównych Beau Garrett, Sarah Chock, Roan Curtis, Katherine Heigl i inni.


7. Where the Crawdads Sing (Gdzie raki śpiewają)

Daisy Edgar-Jones (Getty)
 

Where the Crawdads Sing Deli Owens – oda do Północnej Karoliny i jej natury, zmieszana ze wspomnieniami lub konfabulacjami morderstwa siedemdziesiąt lat temu. W roli głównej gwiazdą Normal People Daisy Edgar-Jones.


8. All Creatures Great and Small (Wszystkie stworzenia duże i małe)

All Creatures Great and Small (Channel 5)

Drugi sezon wspaniałego serialu opartego na nieśmiertelnych wspomnieniach brytyjskiego weterynarza Jamesa Harriota, wprowadzają widza w surowy, a zarazem fascynujący świat północnej Anglii połowy ubiegłego wieku. W serialu udział biorą: Samuel West, Anny Madeley oraz Nicholas Ralph w roli tytułowej.


(źródło www.radiotimes.com)

Dodaj komentarz