Rynek wydawniczy

www.odkrywajkrakow.pl – nowy projekt fundacji Bookowy Dom

Jeśli macie ochotę na duża dawkę dobrej energii, fundacja Bookowy Dom zaprasza na nową stronę internetową www.odkrywajkrakow.pl.

Fundacja poprosiła dziesięcioro artystów, reprezentujących różne dziedziny sztuki, by wskazali najważniejsze dla siebie miejsca w Krakowie. Wśród zaproszonych znaleźli się: Urszula Grabowska, Katarzyna Kobylarczyk, Jakub Kornhauser, Grażyna Makara, Cecylia Malik, Piotr Marecki, Joachim Mencel, Marek Szlezer, Albin Talik i Jakub Woynarowski. W zabawę włączyły się też osoby, z Krakowa i nie tylko, które w ramach konkursu nadesłały nam filmy o wybranych przez siebie obiektach na terenie miasta. Przedstawione na filmowej mapie wybory czasem zaskoczą, a być może zainspirują do samodzielnego poznawania Krakowa, zwłaszcza mniej znanych jego zakątków.

Ponieważ obecność twórców sprawia, że życie wszystkich przebywających w mieście staje się ciekawsze, pragniemy przedstawiliśmy sylwetki artystów, którzy przyjęli zaproszenie do naszego projektu. To reprezentanci dużego i różnorodnego środowiska osób tworzących w naszym mieście. Ciekawe, że ponad połowa z nich urodziła się poza Krakowem, a dziś wzbogacają miasto swoim talentem. To świadczy o otwartości Krakowa, który potrafi przyciągać kreatywnych ludzi. Warto ich poznać, cieszyć się ich obecnością i osiągnięciami oraz pozwolić, żeby powstająca w Krakowie sztuka jak najczęściej wkraczała w nasz świat.

Dla tych, którzy lubią się bawić, fundacja przygotowała interaktywne zabawy: puzzle, rebusy wymagające uzupełnienia… Sprawdźcie jak dobrze znacie Kraków i co wiecie o krakowskich artystach.

Projekt, realizowany przez fundację Bookowy Dom, jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

(info Bookowy Dom)

Dodaj komentarz