Filmy Rynek wydawniczy

Disney nakręci film na podstawie książki „Strażniczka”

Gwiazda Hollywood Ben Affleck na zlecenie wytwórni Disneya wyreżyseruje film na podstawie książki  Strażniczka, czyli I tomu serii „Zaginione Miasta” autorstwa Shannon Messenger. „Zaginione Miasta” to cykl książek z gatunku fantastyki uwielbiany przez amerykańską młodzież i zdobywający coraz większą rzeszę miłośników w Polsce. W naszym kraju cykl ukazuje się nakładem wydawnictwa IUVI.

Wydawnictwo IUVI do tej pory wydało trzy tomy w ramach „Zaginionych Miast”: Strażniczkę, Wygnanie oraz Nadpłomień. Wszystkie zyskały przychylność zarówno czytelników, jak i recenzentów. Co ciekawe, Ben Affleck (laureat  m.in. trzech statuetek Oscara za „Operacja Argo”, w której sam zagrał główną rolę) nie tylko wyreżyseruje Strażniczkę, ale będzie też współodpowiedzialny za samą produkcję oraz scenariusz filmowej adaptacji „Zaginionych Miast”. 

Główna bohaterka Strażniczki, Sophie Foster, ma tajemnicę: jest telepatką – słyszy myśli otaczających ją ludzi. I nie ma pojęcia dlaczego. Wszystko się zmienia, kiedy poznaje Fitza, tajemniczego chłopaka, który pojawia się nie wiadomo skąd i także słyszy myśli. Sophie odkrywa, że istnieje miejsce dla takich jak ona i że jeśli pozostanie ze swoją rodziną, narazi ją na śmiertelne niebezpieczeństwo…

Sophie Foster, z pozoru zwykła dziewczyna, jest kimś niezwykłym, obdarzonym mocami, które robią wrażenie nawet w świecie elfów i goblinów. Sophie jest postacią, z którą najłatwiej identyfikują się młodzi czytelnicy: jest superbohaterką, ale wśród rówieśników, dorosłych opiekunów i spraw dotyczących dorastania porusza się tak samo nieporadnie jak wszyscy jej rówieśnicy. Podwójne życie Sophie to z jednej strony objęte tajemnicą treningi telepatyczne, a z drugiej pierwsze fascynacje, starcia ze szkolnymi prześladowcami i trudna materia prawdziwej przyjaźni.

Seria „Zaginione Miasta” to barwna, dobrze opowiedziana historia, w której połączono przygodę i niebezpieczeństwo z żelaznym zestawem tematów interesujących młodych ludzi: miłość, przyjaźń, szkoła, rodzice oraz aktualny wątek troski o środowisko.

(info Ateneum)

Dodaj komentarz