Zagranica

Francuzi zamykają galerie handlowe

Od 31 stycznia decyzją rządu wszystkie centra handlowe powyżej 20 tys. m2 zostaną zamknięte. Nie dotyczy to jedynie aptek. W przypadku sklepów, które pozostają otwarte, jedna osoba ma przypadać na 8 m2 (w sklepach poniżej 400 m2 – 1 osoba na 10 m2).

Najbliższe dni będą decydujące – zapewnia premier Jean Castex. Niespożywcze centra handlowe (…) najbardziej sprzyjają mieszaniu się ludności  – wskazuje szef rządu.

Jak to wpłynie na księgarnie działające w galeriach handlowych? Jak na razie wprowadzona 14 stycznia godzina policyjna od 18:00, niezbyt zaszkodziła księgarniom. Paryscy księgarze podkreślają, że klienci śledzą wprowadzane ograniczenia i starają się do nich dostosować. Teraz księgarnie będą musiały wprowadzić nowe środki, aby jak przestrzegać narzuconych ograniczeń, tym bardziej, że ich naruszenie ma skutkować natychmiastowym zamknięciem bez prawa ponownego otwarcia.

Galerie zostają zamknięte na trzy tygodnie, z możliwością przedłużenie tego terminu.

Minister gospodarki Francji zapewnia, że wszystkie firmy, niezależnie od ich wielkości, mogą liczyć na pomoc. Opłaty za czynsz zostaną zawieszone.


(źródło ActuaLitte)

Dodaj komentarz