Festiwale literackie Kiermasze książek Rynek wydawniczy Targi w Polsce

Fundacja Historia i Kultura zaprasza na wydarzenia targowe 2021 roku

Fundacja Historia i Kultura zaprasza na wydarzenia targowe, które będzie organizowała w roku 2021:

  • Warszawskie Targi Książki – 17-20 czerwca 2021
  • Targi Książki Historycznej w Warszawie – 25-28 listopada 2021
  • Targi Książki w Katowicach – 12-14 listopada 2021

Fundacja po sukcesie plenerów w Gdyni i Warszawie zorganizowanych w roku 2020 zaprasza także na:

  • Plener Literacki w Gdyni – 13-15 sierpnia 2021
  • Plener Literacki w Płocku – 27-29 sierpnia 2021
  • Plener Literacki w Ogrodzie Saskim w Warszawie – 17-19 września 2021

Fundacja Historia i Kultura od 2004 roku wydaje publikacje historyczne, organizuje konkursy i przedsięwzięcia kulturalne, a od roku 2020 organizuje także plenery literackie w Gdyni i Warszawie. Sztandarowym elementem działalności Fundacji jest organizacja warszawskich Targów Książki Historycznej oraz konkursu o Nagrodę Klio.
Targi Książki Historycznej są największym po względem liczby wystawców i zwiedzających, jak również najbogatszym programowo wydarzeniem dla profesjonalistów i miłośników literatury historycznej w Polsce, pozostają też w czołówce europejskich wydarzeń o tym profilu. Jednorazowo bierze w nich udział około 200 wystawców i 30 000 zwiedzających. Prezentacji bogatej oferty wydawniczej towarzyszą liczne spotkania autorskie, promocje książek, pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych, lekcje muzealne i lekcje historii dla dzieci i młodzieży szkolnej, konferencje, debaty, warsztaty i pokazy. Tradycyjnie Targi Książki Historycznej odbywają się pod koniec listopada w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie.

Nagroda Klio – zwana “polskim noblem dla książki historycznej” przyznawana jest przez profesjonalne Jury polskim autorom i wydawcom literatury historycznej, wyróżniającym się w na polu popularyzacji historii. W związku z pandemią koronawirusa, 29. edycję targów wraz z ogłoszeniem laureatów Nagrody Klio 2020 zorganizowaliśmy w formie wirtualnych spotkań autorskich. Profile FB Targów Książki Historycznej i Fundacji Historia i Kultura, stronę internetową i kanał You Tube Fundacji odwiedziło około 80 tys. widzów śledząc blisko 50 rozmów z autorami.

W 2020 roku, od 4 do 6 grudnia, także w związku z pandemią, Targi Książki w Katowicach odbyły się w formule wirtualnych spotkań autorskich – Salonu Spotkań Autorskich w Katowicach Online. W wirtualnym święcie książki i czytelników, na które szczególnie serdecznie zapraszaliśmy mieszkańców Katowic i aglomeracji śląskiej, uczestniczyło ponad 83 tys. unikalnych widzów. Spotkania i rozmowy z autorami, w większości #NaŻywo, transmitowane były za pośrednictwem kanałów Fundacji Historia i Kultura w mediach społecznościowych (Facebook i You Tube), strony internetowej Fundacji oraz patrona medialnego – portalu smakksiazki.pl.


Więcej informacji na stronie stronie Fundacji.

(info Fundacja Historia i Kultura)

Dodaj komentarz