Listy bestsellerów Rynek wydawniczy

List bestsellerów sieci Świat Książki – 1-15 lutego 2021

Totalna zmiana  na liście sieci Świat Książki. W porównaniu do styczniowej w pierwszej dwudziestce  utrzymało się tylko pięć tytułów, z czego tylko jeden awansował. 


1. Z czwartego na pierwsze miejsce awansował Powrót Nicholasa Sparska (Albatros): Mistrz romantycznych historii wprowadza czytelnika w świat ukrywającego się lekarza i dwu kobiet, których sekrety zmienią jego życie…

2. Nowość – Zjadacz czerni 8 Katarzyny Grocholi (Wydawnictwo Literackie): Misterna mozaika postaci, miejsc i zdarzeń. Zaskakujący splot ludzkich losów, których tylko z pozoru nic nie łączy. I ON – zjadacz czerni. I tajemnicze 8. Książka o tęsknocie, nadziei i głębokim sensie przypadków, za które nie zawsze jesteśmy wdzięczni losowi.

3. Córka, Michelle Frances (Albatros): Trzymająca w napięciu, pełna dramatyzmu opowieść o matczynej odwadze i poświęceniu. Kate nigdy nie planowała zostać nastoletnią matką. Ale kiedy okazało się, że los wybrał za nią i nie można nic na to poradzić, postanowiła, że swojej córce będzie okazywała miłość, jakiej sama nigdy nie zaznała. Życie samotnej matki nie było łatwe, ale wszystkie problemy zawsze tylko zbliżały Kate i Becky.
Kiedy Becky dorosła i zaczęła stawiać pierwsze kroki jako dociekliwa dziennikarka, Kate wprost pękała z dumy. I właśnie wtedy, kiedy nie mogłaby być szczęśliwsza, doszło do tragedii, która na zawsze odmieni jej życie.
Rozpaczliwie pragnąc zrozumieć, co przydarzyło się córce, Kate podąży tropem historii, nad którą pracowała Becky.

4. Z pierwszego na czwarte spadła Firefly Lane Kristin Hannah (Świat Książki), książka o przyjaźni dwu kobiet, która przetrwała lata (Poruszający i realistyczny obraz skomplikowanej, nieprzemijającej przyjaźni – “Booklist”); na platformie Netflix można oglądać filmową wersja powieści.

5. Szepty spoza nicości, trzeci tom cyklu z Sewerynem Zaorskim w roli głównej (spadek z miejsca drugiego) – kolejna książka Remigiusza Mroza (Filia): Zaorski po raz ostatni wraca do Żeromic, by sprzedać dom i na dobre zostawić za sobą tragiczną przeszłość. Formalności trwają dłużej, niż powinny – i wszystko wskazuje na to, że ktoś z premedytacją chce zatrzymać go w okolicy.
Tego samego dnia policja otrzymuje anonimową wiadomość, że w lasach Roztocza nieopodal miasteczka znajdują się poćwiartowane zwłoki brutalnie okaleczonego mężczyzny. Zaorski nie ma zamiaru się mieszać, ale kiedy o pomoc prosi go Kaja Burzyńska, nie potrafi odmówić.

6. Montessori w twoim domu, Simone Davis (Bukowy Las): Wyjątkowy poradnik, który pomoże każdemu stać się bardziej skutecznym rodzicem, ale ma też na celu zmienić sposób, w jaki postrzegamy małe dzieci. Jego autorka, doświadczona nauczycielka Montessori, pokazuje jak można przenieść na domowy grunt wartości wynikające z zasad organizacji montessoriańskich placówek edukacyjnych i co dzień cieszyć się byciem z dzieckiem.
Posiłkując się zasadami opracowanymi przez słynną włoską edukatorkę Marię Montessori, Simone Davies opowiada, w jaki sposób zobaczyć w osławionym buncie dwulatka okres zwiększonej ciekawości, kiedy dziecko chłonie wiedzę jak gąbka, uczy się szacunku do świata i odkrywa go z radością. Autorka przedstawia setki praktycznych propozycji i pomysłów na przyjemne i wartościowe życie z maluchem w domu.

7. Trzynasta opowieść, Diane Setterfield (Albatros): Opowieść o tragicznych losach rodziny naznaczonej śmiercią i szaleństwem, o miłości na skraju nienawiści, o bolesnej, nieuniknionej stracie i o rozpaczy, której nie leczy upływ czasu.
Był sobie kiedyś dom zwany Angelfield, mieszkały w nim siostry bliźniaczki.
Posiadłość Angelfield to dziś jedynie zgliszcza, ruina, o której mało kto pamięta. Ale dawniej ta podupadła dziś rezydencja była okazałym domem zamożnej i ekscentrycznej rodziny – przebiegłej manipulatorki Isabelle, jej porywczego brata Charliego i dzikich, nieokiełznanych bliźniaczek, Emmeline i Adeline. Do dziś Angelfield, choć niewiele już z niego zostało, skrywa przerażający sekret…
Czy młoda biografka Margaret Lea zdoła odkryć tajemnicę tej wspaniałej niegdyś posiadłości i zamieszkających ją pokoleń jednego rodu oraz mroczny związek łączący domostwo ze sławną autorką bestsellerów Vidą Winter?
Gdy Margaret podąża tropem historii z przeszłości, z cienia wyłania się jej własny bolesny sekret, któremu prędzej czy później będzie musiała stawić czoło.

8. Kolejny spadek, tym razem z miejsce czwartego – Powrót z Bambuko Katarzyny Nosowskiej (Wielka Litera).

9. Nieznajomi, C.L Taylor (Albatros): Kolejny triller mistrzyni gatunku. Troje zwykłych ludzi, którzy nie mają pojęcia, że jest ktoś czwarty, ktoś, kto wciągnie ich w swój misterny morderczy plan. A może znajdą się w nim przypadkowo?
Ursula, żyjąca z poczuciem, że to przez nią zginął jej ukochany, próbuje ratować maltretowaną przez męża kobietę.

10. Pierwszą dziesiątkę listy zamyka Chłopiec z lasu (Albatros) (spadek z miejsca ósmego), triller kryminalny Harlana Cobena: New Jersey, 1986 rok. W Stanowym Parku Krajobrazowym Ramapo Mountain znaleziono dziecko. Brudne, odziane w łachmany i… kompletnie dzikie. Chłopiec rozumie po angielsku, lecz nic nie mówi. Nikt nie zgłaszał zaginięcia. Nikt nie wie, kim chłopiec jest i jak długo przebywał w lesie. Nikt nie wie, jak udało mu się przetrwać.
Trzydzieści lat później Wilde stara się żyć normalnie, choć jego przeszłość wciąż pozostaje tajemnicą – także dla niego samego. Pewnego dnia otrzymuje wiadomość o zaginięciu nastolatki. Nikt się nim nie przejmuje – nawet jej własny ojciec – ale pewna ważna osoba z przeszłości Wilde prosi go o pomoc w znalezieniu dziewczyny. Jedyną wskazówką jest to, że była ostatnio nękana.


Miejsca w drugiej dziesiątce zajęły następujące książki:

  1. Czarna góra, Andrzej Pilipiuk (Fabryka Słów)
  2. Sekret Amishy, Sejal Badani (Świat Książki)
  3. Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie, Natalia de Barbaro (Agora)
  4. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek, Justyna Bednarek (Poradnia K)
  5. Nauka na wesoło. Ćwiczenia i zadania. Wiek 3-4 lata, praca zbiorowa (Olesiejuk)
  6. Bohaterowie Magicznego Drzewa. Stwór, Andrzej Maleszka (Znak Emotikon)
  7. Virion. Tom 1. Zamek (Szermierz Natchniony), Andrzej Ziemiański (Fabryka Słów)
  8. Czas tajemnic. Saga o Karli Linde, tom 1, psychosomatyczne, Marzena Rogalska (Znak)
  9. Tak czy inaczej, Colleen Coleman (Świat Książki)
  10. Droga Szamana. Etap 4: Zamek Widmo, Wasilij Machanienko (Insignis Media).

Dodaj komentarz