Zapowiedzi wydawnicze

Kolejna książka Mary L. Trump

Mary L. Trump, siostrzenica byłego prezydenta Donalda Trumpa, nie skończyła na jednej książce o swym stryju. Rok po ukazaniu się Too Much and Never Enough przygotowała The Reckoning: America’s Trauma and Finding a Heal (tłum red. – Rozlicznie. Amerykańska trauma i uzdrowienie), książkę, która ma ukazać się w lipcu br. w Allen & Unwin.

W swej nowej książce  M.L. Tramp  omawia traumy Stanów Zjednoczonych – od niewolnictwa po łamanie praw obywatelskich, solidnie dostaje tu się samemu Trampowi i jego administracji, którą przedstawia jako „skorumpowaną i amoralną”. „Po czterech latach Donald Trump doprowadził do traumy naród amerykański, atakując każdego, kogo postrzegał jako kogoś „ innego ”, jako wroga. Kobiety były wykluczane i wyśmiewane, chorzy byli odrzucani jako słabi i niegodni jakiejkolwiek pomocy, migranci i mniejszości byli demonizowani i dyskryminowani, a zyski były ponad wszystko”, pisze Mary L. Trump.

Autorka mówi, że Trump uczynił ze Stanów Zjednoczonych „ ogólnokrajową wersją mojej dysfunkcyjnej rodziny ”, którą opisała w Too Much and Never Enough. W Polsce książka ta ukazał się w październiku ubiegłego roku w tłumaczeniu Janusza Ochaba nakładem Wydawnictwa Agora pt. Zbyt wiele i nigdy dość. Jak moja rodzina stworzyła najniebezpieczniejszego człowieka na świecie.

(źródło AcutuaLitte, na zdjęciu: Trump White House Archived, domena publiczna)

Dodaj komentarz