Filmy

Kolejni “Trzej muszkieterowie” na ekranach kin

Powstaje nowa adaptacja filmowa Trzech muszkieterów Aleksandra Dumasa. Budżet filmu, który składać się będzie z dwu części: „Trzej muszkieterowie: D’Artagnan” i „Trzej muszkieterowi: Milady”, wynosi 73 mln. USD. Produkcją zajmie się Dmitri Rassam w ramach francuskiego studia Pathé.

W rolach głównych obsada gwiazdorska, choć nie zabraknie też nowych twarzy. I tak rolę d’Artganana zagra François Civil,  Milady Eva Green, Atosa Vincent Cassel, Portosa  Pio Marmaï, Aramisa Romain Duris. W roli Constance Bonacieux wschodząca francuska gwiazda Lyna Khoudri.

Oprócz znanych z książki postaci w filmowej adaptacji pojawią się zupełnie nowe osoby. Na przykład Hannibal – pierwszym czarny muszkieter w historii Francji (postać historyczna – Louis Anniaby).

Oba filmy będą kręcone jednocześnie, zdjęcia we Francji zaplanowano na lato 2021 roku. Reżyserem będzie Martin Bourboulon, ​znany z komedii „Rozwód po francusku” oraz historycznego melodramatu „Eiffel”, który pojawi się w kinach dopiero w marcu. Autorami scenariusza są Matthieu Delaporte i Alexandre de la Patellière. 

Warto dodać, że obecnie przygotowywana adaptacja Trzech muszkieterów  jest trzecim podejściem do dzieła A. Dumasa w historii  Pathé. Pierwsza trafiła do kin 100 lat temu. 

Dziennikarze Variety zwracają uwagę, że “Trzej muszkieterowie” to jeden z najbardziej ambitnych projektów filmowych we  Francji i Europie od początku pandemii.

(źródło Variety)

Dodaj komentarz