Rynek wydawniczy Szkolenia

Warsztaty maturalne z języka polskiego w Muzeum Literatury

Warszawskie Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza rusza z kolejną edycją warsztatów maturalnych z języka polskiego. Ze względu na pandemię spotkania (podobnie jak w minionym roku), będą miały formułę online. Start 4 marca 2021 roku.

Wychodząc naprzeciw wymogom najnowszej matury z języka polskiego, proponowane są zajęcia polegające na interpretacji zarówno tekstów literackich, jak i dzieł sztuki stanowiących ważny element egzaminu ustnego. Omówione zostaną wszystkie lektury wskazane w aktualnej podstawie programowej.

Spotkania odbywać się będą w każdy czwartek o godzinie 16:00. Warunkiem uczestnictwa w warsztatach online jest dołączenie do grupy na FB: https://www.facebook.com/groups/maturapolski2021 – do grupy zapraszamy wyłącznie tegorocznych maturzystów. Warsztaty są bezpłatne, odbędą się w formule live podczas połączeń transmitowanych w grupie na FB.

Prowadzenie: dr Michał Friedrich – kierownik Zakładu Edukacji Polonistycznej Wydziału Polonistyki UW, nauczyciel warszawskich liceów z wieloletnim doświadczeniem.

(info Muzeum Literatury)

Dodaj komentarz