Drukarnie Technika

W Faber Print maszyna cyfrowa Versafire EP firmy Heidelberg

W grudniu ub.r. w drukarni Faber Print w Grodzisku Mazowieckim k/Warszawy zainstalowano i uruchomiono nową maszynę cyfrową Versafire EP firmy Heidelberg. Jest to pierwsza w Polsce maszyna tego typu w najmocniejszej możliwej konfiguracji. Do tej pory udało się wykonać już na niej szereg prac, które wcześniej trafiałyby na maszynę offsetową lub do podwykonawcy.


Heidelberg Versafire EP jest maszyną do druku cyfrowego o wysokiej wydajności. Prędkość drukowania to maksymalnie 135 arkuszy formatu A4 na minutę niezależnie od gramatury, co oznacza, że możliwe jest osiągnięcie wydajności ponad 4 200 arkuszy na godzinę również przy zadruku typowych kartonów warstwowych. Ponadto dzięki prowadzeniu arkuszy banerowych w technologii podciśnieniowej Heidelberg Versafire EP osiąga wynik ponad 2 300 arkuszy banerowych (przeznaczonych np. na plecki kalendarzy trójdzielnych) na godzinę. Podczas skrupulatnego testowania maszyny i jej przydatności w drukarni Faber Print osiągała ona wydajność 50-krotnie wyższą niż rozwiązania konkurencyjne adresujące ten sam segment maszyn. Szeroka gama obsługiwanych podłoży drukowych aż do gramatury 470 g/m. kw. połączona z niemal płaską ścieżką prowadzenia pozwala wykonać bardzo nietypowe zlecenia. Możliwość personalizacji treści, hybrydyzacji z drukiem offsetowym, rozdzielczość 4800 x 2400 dpi uzupełnione o automatyczny spektrofotometryczny pomiar barwy oraz mechaniczny system pasowania są dla drukarni gwarancją realizacji nawet najtrudniejszych zleceń.

Faber Print to nowoczesna drukarnia offsetowa i cyfrowa z dobrze wyposażoną introligatornią. Drukarnia realizuje przede wszystkich zlecenia w szeroko rozumianym segmencie akcydensowym. Często są to nakłady gdzie ważna jest jakość, cena, czas wykonania i możliwość szybkiej modyfikacji treści lub jej personalizacja. Często są to również nietypowe zlecenia. Drukarnia stawia póki co na bezpośredni kontakt z Klientem, doradztwo i wspólne dochodzenie do ostatecznych rozwiązań projektowych przed rozpoczęciem produkcji. Jednakże analizujemy potrzeby rynku, klientów i możliwości pod kątem rozwiązań internetowych. Jeśli chodzi o rozwiązania Web2Print będzie to kolejny krok za jakiś czas. w mniejszej czy większej skali. Na razie koncentrujemy się na rozwoju organicznym – mówi Jacek Fabisiak, właściciel Faber Print.

Drukarnia Faber Print w swojej obecnej formie istnieje od 15 lat choć jej historia i związki z historią sięgają roku 1992 i Krajowej Agencji Wydawniczej. Tak patrząc to już za moment 30 lat doświadczenia i budowania pozycji na rynku. Od roku 1999 drukarnia ma swoją siedzibę w Grodzisku Mazowieckim, a od 2015 roku Faber Print mieści się w nowym, nowoczesnym budynku o nietypowym futurystycznym kształcie, położonym blisko autostrady. To spełnienie moich marzeń sprzed kilku lat. Teraz chcemy skupić się na wykorzystaniu naszego potencjału i dalszym rozwoju firmy. Myślę że teraz potrafimy również sprostać zadaniu najbardziej wymagającego Klienta i nietypowym rozwiązaniom – uśmiecha się właściciel.

(info Heidelberg Polska Sp. z o.o., na zdjęciu: futurystyczna bryła budynku kryje nowoczesną halę produkcyjną, magazyny i część administracyjną )

Dodaj komentarz