Listy bestsellerów Rynek wydawniczy

Lista bestsellerów sieci Świat Książki – luty 2021

W porównaniu do listy z połowy lutego  w pierwszej dziesiątce utrzymało się sześć tytułów.  Z drugiej dziesiątki do pierwszej awansowały trzy książki. Jedyna nowość na liście to Pucio w mieście... Marty Galewskiej-Kustry z ilustracjami Joanny Kłos (Nasza Księgarnia).


1. Swoje czołowe miejsce utrzymał Powrót Nicholasa Sparska (Albatros): Mistrz romantycznych historii wprowadza czytelnika w świat ukrywającego się lekarza i dwu kobiet, których sekrety zmienią jego życie…

2. Z piątego na drugie awansowały Szepty spoza nicości, trzeci tom cyklu z Sewerynem Zaorskim w roli głównej (spadek z miejsca drugiego) – kolejna książka Remigiusza Mroza (Filia): Zaorski po raz ostatni wraca do Żeromic, by sprzedać dom i na dobre zostawić za sobą tragiczną przeszłość. Formalności trwają dłużej, niż powinny – i wszystko wskazuje na to, że ktoś z premedytacją chce zatrzymać go w okolicy.
Tego samego dnia policja otrzymuje anonimową wiadomość, że w lasach Roztocza nieopodal miasteczka znajdują się poćwiartowane zwłoki brutalnie okaleczonego mężczyzny. Zaorski nie ma zamiaru się mieszać, ale kiedy o pomoc prosi go Kaja Burzyńska, nie potrafi odmówić.

3. Już drugi miesiąc miejsce w pierwszej trójce zajmuje Firefly Lane Kristin Hannah (Świat Książki), książka o przyjaźni dwu kobiet, która przetrwała lata (Poruszający i realistyczny obraz skomplikowanej, nieprzemijającej przyjaźni – “Booklist”); na platformie Netflix można oglądać filmową wersja powieści.

4. Na czwartym awans z miejsca 11 – Czarna Góra Andrzej Pilipiuka (Fabryka Słów): Gdzieś w dziczy u stóp Uralu umiera były katorżnik. Jego samotna śmierć staje się początkiem drogi dla dwóch ludzi. Wiekowego zesłańca i kilkunastoletniego chłopaka. Każdy ruszy w inną stronę, a jeden z nich rzuci prawdziwe wyzwanie śmierci.

5. Zjadacz czerni 8 Katarzyny Grocholi (Wydawnictwo Literackie) spadł z miejsca drugiego: Misterna mozaika postaci, miejsc i zdarzeń. Zaskakujący splot ludzkich losów, których tylko z pozoru nic nie łączy. I ON – zjadacz czerni. I tajemnicze 8. Książka o tęsknocie, nadziei i głębokim sensie przypadków, za które nie zawsze jesteśmy wdzięczni losowi.

6. Pucio w mieście. Zabawy językowe dla młodszych i starszych dzieci Marty Galewskiej-Kustry z ilustracjami Joanny Kłos (Nasza Księgarnia) – szósta część przygód Pucia, która może służyć zarówno dzieciom młodszym, jak i starszym przedszkolakom. Jej celem jest wzbogacenie słownika dziecka o nazwy nowych obiektów i czynności oraz rozwinięcie umiejętności opowiadania.

7. Na tym miejscu utrzymała się Trzynasta opowieść, Diane Setterfield (Albatros): Opowieść o tragicznych losach rodziny naznaczonej śmiercią i szaleństwem, o miłości na skraju nienawiści, o bolesnej, nieuniknionej stracie i o rozpaczy, której nie leczy upływ czasu.

9. Awans z miejsca czternastego – Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek Justyny Bednarek (Poradnia K.; lektura szkolna): Czy nie zastanawiało Was, gdzie znikają wrzucone do pralki skarpetki? Bo jest faktem, że znikają, skoro wsadzamy je parami, a wyjmujemy pojedyncze. Przynajmniej w domu Małej Be. Otóż zaginione skarpetki ruszają w świat, robią zawrotne kariery i mają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami, mysimi mamami albo po prostu uszczelniają wronie gniazdo.

10. Pierwszą dziesiątkę zamyka (spadek z miejsca ósmego) – Powrót z Bambuko Katarzyny Nosowskiej (Wielka Litera).


Miejsca w drugiej dziesiątce zajęły następujące książki:

  1. Niewidzialne życie Addie LaRue, V.E. Schwab (We need YA)
  2. Chłopiec z lasu, Coben Harlan (Albatros)
  3. Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie, Natalia de Barbaro (Agora)
  4. Razem z moją mamą, Sandrine Beau, Merie Leghima (Olesiejuk)
  5. Córka, Michelle Frances (Albatros)
  6. Ostatnia więźniarka Auschwitz, Nina Majewska-Brown (Bellona)
  7. Nieznajomi, C.L. Taylor (Albatros)
  8. Chorzy ze stresu. Problemy psychosomatyczne, Ewa Jeznach-Kempisty (Prószyński Media)
  9. Razem z moim tatą, Sandrine Beau, Marie Leghima (Olesiejuk)
  10. Niespokojne niebo, Charlotte Link (Znak Horyzont)

Dodaj komentarz