Archiwum recenzji Nasze recenzje Rynek wydawniczy

“Conan Hazardzista” drugi tom cyklu “Conan – Miecz Barbarzyńcy”

OKŁADKA BYŁA CZERWONA książki ocenia

Marcin Maciński

Marcin Maciński

Książkowy terrorysta, wieloletni członek fandomu oraz po prostu miłośnik literatury sf i fantastyki

CONAN HAZARDZISTA
cykl: “Conan – Miecz Barbarzyńcy”
scenariusz: Meredith Finch, Jim Zub, Roy Thomas
ilustracje: Luke Ross, Alan Davis, Patch Zircher
przekład: Bartosz Czartoryski
wydawca: Egmont Polska

Ocena: 8/10


Conan… 

Conan. Chyba nie ma człowieka, który nie słyszał tego imienia. Conan Barbarzyńca, Niszczyciel, takiego znamy go z filmów. Conan, epicka postać stworzona przez Roberta E. Howarda, który niestety nie dożył sukcesu swoich publikacji. Conan, Cymeryjczyk, którego przygody możemy poznawać również dzięki komiksom.

Egmont przybliża nam tę niesamowitą postać na łamach nowej serii komiksów “Conan – Miecz Barbarzyńcy”. W drugim tomie cyklu pod tytułem Conan Hazardzista znajdziemy trzy opowieści (uwaga spoiler). W pierwszej podążymy śladami bohatera na arenie walk niewolników. W drugiej trafimy do przybytku hazardu zwanego Leżem Demona. Trzecia przedstawia ekspedycję w Góry Himeliańskie w poszukiwaniu tajemniczego skarbu. 

A co o samych opowieściach? To po prostu Conan. Wartka akcja, krew się leje, trup ściele się gęsto. Jedyne, czego brakuje, to dziewcząt uganiających się za barbarzyńcą. Cóż, nie zawsze muszą się pojawić, wyjątkowo to przeboleję. Fabuła jednak trzyma znany nam rytm – Conan szuka przygody, Conan znajduje przygodę, Conan znajduje się w wielkich tarapatach, Conan wychodzi z nich obronną ręką.

Kreski oceniać nie będę, jest ona kwestią mocno indywidualną. Albo się podoba, albo nie. Mnie osobiście przypadła do gustu. 

Dla mnie ten zeszyt, jak i cała seria (tak samo cykl “Życie i Śmierć Conana”) to pozycja podstawowa na półce fanów tego typu literatury. I myślę, że nikt nie zostanie rozczarowany.  

Ciekawostka: Polski czytelnik mógł zapoznać się z Conanem w “Czarnej Serii” wydanej przez Amber. Seria zawiera 72 tomy, w większości napisane przez znanych autorów fantasy.

Dodaj komentarz