Edytorstwo Graficy/ilustratorzy Konkursy zagraniczne

“Van Dog” zagości w Bolonii

Książka Van Dog Mikołaja Pasińskiego z ilustracjami Gosi Herby (premiera w maju br.), wydana w imprincie HarperKids wydawnictwa HarperCollins Polska, została wybrana przez międzynarodowe jury Illustrators Exhibition 2021 do grona prac 77 lustratorów, które będą prezentowane podczas tegorocznych 58. Międzynarodowych Targach Książki dla Dzieci w Bolonii. Na konkurs zgłoszono prace 3235 ilustratorów z całego świata.

Targi odbędą się w dniach od 14 do 17 czerwca 2021 r. Po ich zakończeniu wystawa będzie gościć na całym świecie przez kolejne dwa lata. Katalog wystawy zostanie wydany w kilku wersjach językowych.

Więcej informacji o wystawie na stronie Targów Książki dla Dzieci w Bolonii tutaj.


Książka Van Dog – twórców lubianej i nagradzanej Balonowej 5 – to graficzna opowieść o psie malarzu i jego przygodach podczas pleneru na wiosennej łące. Wczesnym rankiem rozstawia sztalugi, miesza farby, kontempluje krajobraz. Łąka budzi się do życia: ślimak szuka śniadania, mrówki zabierają się do pracy, dzieci grają w piłkę, orkiestra daje koncert, a wielka jaszczurka wyrusza w podróż do Tokio. Ale zamieszanie! Trudno pracować w takim hałasie! Mimo to Van Dog maluje niestrudzenie aż do zmierzchu. Jakie dzieło stworzył tym razem?


Van Dog jest pełną humoru opowiastką o sztuce, tworzeniu i obserwacji świata. Łączy klasyczną książkę obrazkową z książką do wyszukiwania szczegółów. Niedługie teksty w komiksowej formie zachęcą dziecko do samodzielnego czytania. Do książki dołączony jest plakat niespodzianka.  

(info HarperKids)

Od redakcji: miło nam dodać, że na wystawę Illustrators Exhibition 2021 zakwalifikowano prace jeszcze dwu polskich ilustratorek – Natalii Chirkowskiej i Gosi Kulik. Gratulujemy!

Dodaj komentarz