Nowości wydawnicze Różne Rynek wydawniczy

Niezwykła edycja “Ataku Tytanów”: 1150 euro, 13 kg

Z okazji ostatniego, 34 już albumu Ataku Tytanów, który ma się ukazać na ryku japońskim 9 kwietnia br., jej wydawca Kodansha przygotował super niespodziankę – wydanie przeznaczone dla prawdziwego 15-metrowego Tytana.

Faktycznie, książka jest ogromna – mierzy 101×71 cm (142 cm szerokości po otwarciu), waży prawie 13,7 kg. Nakład tego dzieła liczącego 96 stron – 100 egz., cena – niemała, bo 150 000 jenów (około 1150 euro).

Dotychczas palmę pierwszeństwa pod względem wielkości dzierżył komiks Mauricio de Sousa Turma da Mônica – historia 6-letnich dzieci z dzielnicy São Paulo, Bairro do Limoeiro. Książka została wydana na 25. Bienal Internacional do Livro de São Paulo. Ma wymiary 94,46×60,96 cm. Sto egzemplarzy zostało wystawionych na sprzedaż za 1000 reali – czyli 150 euro.

Tu mała uwaga. Aby walczyć o pierwsze miejsce, trzeba sprzedać cały nakład.


Atak Tytanów to manga napisana i zilustrowana przez Hajime Isayamę. Fabuła koncentruje się wokół życia Erena Yeagera, jego adoptowanej siostry Mikasy Ackerman i ich przyjaciela Armina Arlerta. Żyją oni w świecie, gdzie z powodu niespodziewanego pojawienia się Tytanów – wielkich humanoidalnych potworów zjadających i zabijających ludzi bez wyraźnej przyczyny – resztki ludzkiej populacji chronią się w miastach otoczonych wielkimi murami. Ich życie zmienia się drastycznie po pojawieniu się kolosalnego Tytana, który niszczy mury i ich rodzinne miasto oraz zabija matkę Erena i Mikasy, co sprawia, że parę lat później zaciągają się do wojska, mającego za zadanie walkę z Tytanami i odbicie utraconych terenów.
Od 2009 roku tytuł sprzedał się w ponad 100 milionach egzemplarzy na całym świecie.

W Polsce książki tej serii wydaje J.P.Fantastica.

(źródło ActuaLitte, komiksiarnia.pl)

Dodaj komentarz