Nowości wydawnicze Rynek wydawniczy

Nowości książkowe HarperCollins Polska – marzec 2021

A oto przegląd książek HarperCollins Polska, które mają ukazać się w tym miesiącu. Książek jest dużo, co cieszy, są przeznaczone dla dzieci i młodzieży w różnym wieku.

„Czytam sobie” – trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat. Książki w serii zostały napisane przez poczytnych polskich autorów i pięknie zilustrowane, całość przygotowana zgodnie z zaleceniami metodyków. Historie zawsze wciągające, czasem z dreszczykiem, innym razem pełne humoru, przygód, emocji i wzruszeń – każde dziecko znajdzie wśród licznych tytułów coś dla siebie.

Wydawnictwo poleca książki: Pudel na dyskotece Sylwii Hutnik z ilustracjami Magdalene Kozieł-Nowak, Chrapka na apkę Jarosława Kamińskiego z ilustracjami Tomka Kozłowskiego, Letni koncert Karoliny Grabarczyk z ilustracjami Niki Jaworowskiej-Duchlińskiej, Lola i ptaki Wioletty Grzegorzewskiej z ilustracjami Joanny Rusinek.


Kolejna seria to “Czytam sobie eko” – książki do nauki czytania, w których szczególna rola przypada tematyce związanej z ochroną środowiska i tak zwaną inteligencją ekologiczną. To uwrażliwienie na stan natury i jej zasobów jest w dzisiejszym świecie już nie tylko ważne – jest odpowiedzialnością każdego człowieka, małego i dużego. A za to, czy młodzi ludzie zdobędą tę wrażliwość – odpowiadamy my dorośli. W tym przypadku my wydawcy. Czytam sobie EKO to nasz wkład w budowanie podwalin lepszego świata przez edukację młodego czytelnika i dostarczanie mu nie tylko narzędzia do zdobycia kluczowej umiejętności czytania, ale także rozwinięcia świadomości tego, co dzisiaj oznacza wspólna odpowiedzialność człowieka za środowisko i przyszłość Ziemi.

Tu tylko jednak książeczka – Wielki bal Joanny Jagiełło z ilustracjami Jolanty Richter-Magnuszewskiej.


Seria “Basia – Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dzieci przedszkolnych. Przygody rezolutnej Basi i jej dowcip pomagają najmłodszym zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych. Wyjątkowość tej serii polega na tym, że przedstawia ona realny świat, w którym żyje współczesna rodzina. Basia jak każde dziecko ma mnóstwo pomysłów, jest twórcza, kreatywna, wesoła ale i potrafi się złościć, nie lubi sprzątać, marzy o własnym zwierzątku, bywa zazdrosna o młodsze rodzeństwo. Opowiadania Zofii Staneckiej i ilustracje Marianny Oklejak pozwalają przeżywać sytuacje z którymi spotykamy się na co dzień, w domu, w przedszkolu, czy na zakupach i choć często są to sytuacje trudne, stresujące to dowiadujemy się jak proste mogą być rozwiązania i odpowiedzi. Wystarczą mądrzy rodzice i odrobina humoru by świat każdego przedszkola był bezpieczny i pełen dobrych emocji.
Krótkie opowiastki o Basi i Franku to propozycja wspólnej lektury, rozmowy i zabawy z dzieckiem, od najmłodszych lat. Basia jest starszą siostrą Franka. Dużo się razem bawią, czasem się na niego złości, ale przede wszystkim jest dla niego wzorem i przyjaciółką.

Wydawnictwo proponuje trzy nowe książki: Basia i rower, Basia i przyjaciele. Marcel, Basia, Franek i zwierzaki, Basia. Wielka księga o uczuciach.


Twórcy kultowej książki Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham stworzyli serię pięknych książeczek nawiązujących do czterech pór roku.

Dzieci mogą je przeczytać razem ze swoim Małym Brązowym Zajączkiem w książkach: Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest wiosna oraz Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest zima. Autorem jest Sam McBratney, ilustracje wykonała Anita Jeram a tłumaczeniem zajął się Jarosław Mikołajewski.


Dalej mamy serię “Bing. Książeczki Kartonowe” – książeczek o miłości i przyjaźni, które można czytać i oglądać bez końca. Oryginalny kształt poręczny format, solidne, odporne na dziecięce eksperymenty karty, a przede wszystkim pełna ciepła treść sprawią, że książeczki będą niezapomnianym prezentem dla dziecka. Na maluchów czekają: Bing kocha Flopa, Czekoladowe jajka, Co lubi Sula.

Serię pisze grupa autorów, ilustracje są dziełem Acamar Films, tłumaczenie: Beata Żmichowska


„Strrraszna Historia” to seria dla ludzi o mocnych nerwach i sporym poczuciu humoru! Sprawia, że nauka historii przestaje być nudna. Najważniejsze wydarzenia przedstawia w zabawny, czasami bardzo dosłowny sposób, ale za to bez zadęcia i patosu często spotykanych w szkole i podręcznikach. W tych książkach najstraszniejsze fakty stają się bardziej oswojone, a szczegółowe informacje i ciekawostki łatwiejsze do zapamiętania dla młodych czytelników. Dzięki niebanalnej narracji, komiksowym ilustracjom i sporej dawce humoru każdy może polubić naukę historii.
Seria „Strrraszna Historia” to światowy bestseller, wydany w ponad 30 językach i sprzedany w ponad 25 milionach egzemplarzy na całym świecie. Książki, które właśnie ukazują się w Polsce, zostały napisane przez Terry’ego Deary’ego i zilustrowane przez Martina Browna oraz Phillipa Reeve’a.

Wydawca poleca tu dwie pozycje: Ci koszmarni Celtowie oraz Narwani Normanowie.


Po „Strrrasznej Historii” czas na „Horrrendalną Historię Polski”! Poznajemy w niej bburzliwe losy pierwszych mieszkańców kraju Polan, mroczne tajemnice Piastów i odkrywamy kulisy potęgi Jagiellonów. Historia Polski nie musi być nudna!
„Horrendalna Historia Polski” to seria książek skierowana do młodego czytelnika. Fakty historyczne są tam podane w ciekawy, przystępny sposób, a ciekawostki historyczne zapadają w pamięć i pozwolą zabłysnąć wiedza w szkole. Dowcipne, komiksowe ilustracje wciągają w opowieść o początkach państwa polskiego i jego rozwoju.
Seria pokazuje, że nauka nie jest nudna, a podana w interesujący sposób wiedza potrafi wciągnąć i lepiej się zapamiętuje.

W tej serii dwa tytuły: Sakramencki sarmatyzm oraz Zagmatwane zabory. Ich autorkami są Małgorzata Fabianowska i Małgorzata Nesteruk, zilustrował Jędrzeja Łaniecki.


HarperCollins Polska poleca ponadto czterotomowe wydanie MuminkówMumiki. Bardzo ważne sprawy (autor: opracowanie zbiorowe, ilustrator: Moomin Characters, tłumaczenie: Beata Żmichowska), kolejnego MINECRAFTASMinecraft Dungeons. Księga naklejek (autor: Craig Jelley, ilustrator: Ryan Marsh, tłumaczenie: Anna Hikier), serię “Bajki 5 Minut Przed Snem”Spirit Riding Free (autor: Urszula Gerlach, Marta Stochmiałek, ilustrator: Universal) (6 historii o koniach, przyjaźni oraz przygodzie! Opowieści zostały napisane na podstawie odcinków serialu „Spirit Riding Free”, znanego polskim widzom również jako Mustang Duch Wolności i zilustrowane oryginalnymi kadrami z serialu), przygody Maszy i NiedźwiedziaBajeczki Maszy (autor: Beata Żmichowska, Marta Stochmiałek, ilustrator: Animaccord; 14 klasycznych bajek napisanych na podstawie odcinków serialu „Opowieści Maszy”), Młodzi Tytani Akcja! (opracowanie zbiorowe, ilustrator: Warner, tłumaczenie: Regina Mościcka) – 7 fantastycznych, powalających i całkowicie odjechanych opowieści o przygodach Młodych Tytanów, serię „Na Tropie. Szukaj i Znajdź” – książki pozwalające wykształcić spostrzegawczość malucha, umiejętność liczenia na podstawowym poziomie, a także znajomość kolorów i kształtów.

(info wg HarperCollins Polska)

Dodaj komentarz