Targi za granicą

Targi we Frankfurcie w wersji hybrydowej

Targi Książki we Frankfurcie (Frankfurter Buchmesse) zobowiązały się do przeprowadzenia tegorocznego święta książki w wersji hybrydowej, czyli z elementami osobistych spotkań, jak i wirtualnych. Wydarzenie z udziałem gości zaplanowano na 20-24 października pod hasłem „re: connect”. Gościem honorowym Targów w 2021 roku będzie Kanada.

W zeszłym roku organizatorzy Frankfurter Buchmesse również liczyli na przeprowadzenie imprezy hybrydowej, ale ograniczenia w podróżowaniu zmusiły ich do zorganizowania spotkania wyłącznie wirtualnego.

Część planowanych wydarzeń ubiegłorocznych zostało przeniesionych na wydarzenie 2021, w tym z wykorzystaniem mniejszej powierzchni na terenach targowych. Targi książki obejmą trzy główne hale, w tym hale 3, 4 i 6, a także Forum i Festhalle. Centrum Agentów Literackich (LitAg) zostanie przeniesione do hali 6.2 z Festhalle, gdzie ostatnio gościło w 2019 roku.

Targi liczą na udział około dwóch trzecich liczby wystawców w 2019 roku. Pierwsze dwa dni będą przeznaczone wyłącznie dla profesjonalistów; publiczność zagości od targowego piątku.

Jeśli chodzi o wirtualną stronę targów, Frankfurt obiecuje ewolucję swoich platform wirtualnych, w tym wykorzystanie na potrzeb spotkań platformy praw wirtualnych Frankfurt Rights, oraz poprowadzenie poważnych programów konferencji online. Różnego typu wirtualne programy społeczne, spotkania na Zoom, odbywają się co miesiąc od zeszłego roku.

Ogromną wagę przywiązuje dyrekcja targów do zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego. Przestrzeń w halach będzie bardziej otwarta, najmniejsze stoiska będą miały 8 metrów kw. (zamiast 4). Liczba odwiedzających będzie monitorowana i ograniczona zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Zmiany na Targach są wspierane i gwarantowane przez fundusze z programu Neustart Kultur rządu niemieckiego, który według targów zaowocuje „znacznie niższymi opłatami za stoiska” – czytamy w komunikacie prasowym.

W 2021 roku Frankfurter Buchmesse ponownie stanie się ważnym miejscem spotkań – dla branży książkowej, dla autorów i czytelników – powiedział Juergen Boos, dyrektor Frankfurckich Targów Książki w komunikacie prasowym. Branża bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje bezpośrednich kontaktów. W ostatnich miesiącach dużo rozmawialiśmy z naszymi klientami i stworzyliśmy plan dostosowany do potrzeb naszych wystawców. (…) Jak zawsze, ochrona zdrowia naszych wystawców i zwiedzających jest priorytetowa. Działamy elastycznie, co pozwala nam szybko dostosowywać się do zmieniających się wymagań.

Termin przyjmowania zgłoszeń na targi mija 31 maja.

(Źródło PW, zdjęcie: Frankfurt Buchmesse)

Dodaj komentarz