Konkursy zagraniczne Różne

Comic Art Europe ogłasza zwycięzców

Nowo powstała inicjatywa, projekt Comic Art Europe, ogłasza pierwszych zwycięzców konkursu i przyjmuje zgłoszenia na letni obóz szkoleniowy.


Comic Art Europe to nowy projekt pięciu europejskich organizacji, którego zadaniem ma być wspierania twórczości zawiązanej z komiksami. Jego uczestnicy mogą starać się o finansowe granty, brać udział w różnego typu kursach oraz obozu dla 20 twórców komiksów (z udziałem autorów, wydawców i agentów) oraz w programie „działań społecznościowych”, który ma „udowodnić, że komiksy mogą mieć pozytywny wpływ na umiejętności literackie”.

Pierwszy obóz letni ma odbyć się w Escola Joso w Barcelonie (szkoła specjalizująca się w sztuce komiksu), w dniach od 4 do 10 lipca. W zależności od sytuacji pandemicznej obóz może być przeniesiony na listopad.

Do udziału w Comic ArtEurope mogą starać się obywatele Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, Albanii, Bośni i Hercegowiny, Macedonii, Islandii, Czarnogóry, Norwegii, Serbii, Gruzji, Mołdawii, Ukrainy, Tunezji, Armenii, Kosowa i Liechtensteinu. Do pierwszej edycji wpłynęły prace 200 artystów z 32 krajów. Tematem przewodnim były „Wizje jutra”.

A oto zwycięzcy wybrani przez profesjonalne jury:

Zwycięzcy otrzymają grant w wysokości 5000 euro i dwutygodniowy pobyt artysty w jednym z czterech miast partnerskich w ramach projektu – Lyonie, Brukseli, Barcelonie i Kendal. Ich prace mogą być również brane pod uwagę do wystaw na festiwalach organizowanych przez partnerów projektu w 2022 roku.

Obecnie przyjmowane są zgłoszenia do obozu letniego. Termin przyjmowania zgłoszeń – 30 marca. Zapraszani są twórcy komiksów w wieku od 18 do 25 lat.


Partnerami Comic ArtEurope są: Belgijskie Centrum Komiksu w Brukseli, Escola Jose, Barcelona Lakes International Comic Arts Festival, Kendal Lyon BD Organization (Bandes dessinée). Program współfinansowany jest przez jest Program Kreatywna Europa.


(źródło Publishing Perspectives)

Dodaj komentarz