Targi za granicą

Targi Livre Paris 2021 odwołane

Wobec „niepewnej sytuacji w nadchodzących miesięcy” le Syndicat national de l’édition (SNE) (Krajowy Związek Wydawców) zdecydował o definitywnym odwołaniu Livre Paris 2021.

Nie czekając na decyzje rządu, le Syndicat national de l’édition (SNE) (Krajowy Związek Wydawców) w porozumieniu z organizatorem Reed Expositions podjął decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji najważniejszych targów książki we Francji, targów Livre Paris, które miały się odbyć w dniach 28-31 maja.

W obliczu niepewności nadchodzących miesięcy i biorąc pod uwagę obowiązujące obostrzenia sanitarne (..) wydaje się nie do pomyślenia zmobilizowanie tysięcy ludzi – wystawców, wydawców, autorów, prelegentów (…) partnerów z ponad 50 krajów do udziału w targach. Termin późniejszy, jesienią, wciąż też jest niepewny, czytamy w uzasadnieniu w komunikacie prasowym z 18 marca.

To zazwyczaj organizowane w marcu każdego roku największe francuskie wydarzenie poświęcone książkom zostało początkowe przełożone na koniec wiosny. Teraz nie odbędzie się w ogóle.

Vincent Montagne, prezes SNE, zapewnia, że Livre Paris musi odnowić swój model, informuje również o zakończenie partnerstwa z Reed Expositions (zewnętrzny organizator targów).

(źródło Livres Hebdo)

Dodaj komentarz