Promocje książek Różne

Dziewiąta edycja Big Book Festival pod koniec czerwca

Big Book Festival, czyli Wielki Festiwal Czytania  przeprowadzany od lat przez Fundację „Kultura nie boli” odbędzie się w dniach 25-27 czerwca w Warszawie i internecie. Tak w każdym razie planują jego organizatorzy.  9. edycji imprezy czytelniczej towarzyszy hasło „Jeszcze będzie najpiękniej!”

Plan przewiduje prawie 40 wydarzeń, weźmie w nich udział ponad 100 gości. W programie się kilka wydarzeń specjalnych, czyli charakterystycznych dla Big Book Festival słuchowisk, perfomansów i spektakli prezentowanych tylko raz w przestrzeni miasta. Będą także wirtualne spotkania z autorami i myślicielami ze świata, premierowe prezentacje książek polskich, a także wielogłosowe dyskusje inspirowane literaturą i chwytające ducha czasu. Nad całym festiwalem unosił się będzie pogodny duch optymizmu i dowcipu, towarzyszący wydarzeniu już od dziewięciu lat.

Jeszcze będzie najpiękniej! Jeszcze będziemy razem, jeszcze będziemy się śmiać, jeszcze będziemy rozmawiać. Jeszcze będziemy się dzielić i wspierać – rozwija hasło edycji Anna Król, dyrektorka Big Book Festival i Fundacji „Kultura nie boli” organizującej imprezę. – Wierzymy, że optymizm jest zawsze lepszy niż smutek, nadzieja droższa niż złość, łagodność ważniejsza niż zwątpienie. Chcemy, by tegoroczna edycja Big Book Festival była wyjątkowa. Bo wyjątkowo silnie potrzebujemy spojrzeć pogodnie w przyszłość i zobaczyć tam słońce. Chcemy Wam powiedzieć: „Jeszcze będzie najpiękniej!” – bo mamy siebie, bo czytamy i wierzymy w lepsze jutro. Literatura znów ma wyjątkową moc. Przychodzi nam z pomocą, przynosi nadzieję i radość, daje otuchę i chwilę wytchnienia.

Tegoroczna edycja to bardzo potrzebne ćwiczenia z nadziei. Stworzymy wiele bezpiecznych okazji do cieszenia się bliskością, rozmową i emocjami płynącymi z tekstów. Nie rezygnujemy z widowiskowego aspektu literatury, będziemy znów eksperymentować i zadziwiać – dodaje Paulina Wilk, współorganizatorka festiwalu.

Big Book Festival odbędzie się na warszawskim Mokotowie, w dwóch sąsiadujących ośrodkach: centrum innowacji literackich Big Book Cafe (ul. J. Dąbrowskiego 81) oraz domu kultury Centrum Łowicka (ul. Łowicka 21). Duża część wydarzeń rozegra się w plenerze i połączy literaturę z atmosferą miasta. Na miejscu działać będą również festiwalowa kawiarnia, księgarnie oraz plenerowa czytelnia i strefa relaksu. Tak jak w roku 2020 na Big Book Festival obowiązywały będą szczególne przepisy sanitarne, w tym ograniczona liczba miejsc na spotkaniach, maseczki i dezynfekcja.

Większość wydarzeń będzie można zobaczyć na żywo na stronie bigbookfestival.pl, a także kanałach Facebook i You Tube Big Book Festival.

Pierwsze szczegóły programu zostaną ogłoszone w kwietniu.


Big Book Festival odbywa się od 2013 r. Dziewiąta edycja odbędzie się m.in. dzięki wsparciu Biura Kultury m.st. Warszawy oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(źródło Big Book Festival)

Dodaj komentarz