Nowości wydawnicze Wydawnictwa

Wydawnictwo Agora z nową linią wydawniczą dla dzieci

Lolek Adama Wajraka, Rutka Joanny Fabickiej, przyrodnicze komiksy Tomasza Samojlika i Adama Wajraka czy bestsellerowa Szkoła bohaterów i bohaterek Przemka Staronia – to tylko kilka książek Wydawnictwa Agora, które zyskały wielką popularność wśród dzieci. Premierowe tytuły dla najmłodszych czytelników ukazywać się będą pod szyldem “Wydawnictwo Agora dla dzieci” – na 2021 rok zaplanowano ich aż 12, w tym dwie nowe serie detektywistyczne.

W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci – obchodzonym co roku 2 kwietnia, w dniu urodzin baśniopisarza Hansa Christiana Andersena – Wydawnictwo Agora przedstawia swoją nową linię wydawniczą, specjalizującą się w literaturze dziecięcej. Od teraz książki dla najmłodszych czytelników będą publikowane pod oddzielnym szyldem oraz sygnowane nowym logotypem – małą, roześmianą literą „a”.

Korzystając z wieloletniego doświadczenia, ośmieleni sukcesami i pełni pomysłów postanowiliśmy powołać nową linię wydawniczą. Teraz pod nazwą Wydawnictwo Agora dla dzieci, intensyfikując nasze działania promocyjne i rozwijając ofertę wartościowych tytułów literatury dziecięcej, dzielić się będziemy z młodymi czytelnikami, ich rodzicami i opiekunami radością czytania – mówi Paweł Goźliński, redaktor naczelny Wydawnictwa Agora.

14 kwietnia br. pod nowym szyldem ukaże się Tarmosia Tomasza Samojlika, uwielbianego przez dzieci autora książek i komiksów przyrodniczych, pracującego na co dzień w Instytucie Biologii Ssaków PAN w Białowieży. Zabawna historia o borsuczej rodzinie to piąty tytuł z serii „Zwierzaki”, w której prezentowane są wciągające historie o przygodach dzikich zwierząt.

Na 5 maja br. Wydawnictwo Agora dla dzieci przygotowało książkową ucztę dla nieco starszych czytelników – pierwszą część szpiegowskiej serii „Szkoła Szpiegów” Stuarta Gibbsa. Wartka akcja, pełne humoru dialogi i doskonała gra konwencją to przepis na sukces amerykańskiego autora, którego cykl o przygodach młodocianego agenta i jego przyjaciół jest jednym z najlepiej sprzedających się w USA. Druga część serii pojawi się na rynku w lipcu br.

Do tej pory pod nowym szyldem ukazała się książka Mirosława Wlekłego Przygoda dzika Toniego Halika z ilustracjami Magdaleny Kozieł-Nowak. Ceniony reporter przybliża w niej postać słynnego polskiego podróżnika, fotografa i filmowca, snując opowieść o jednej z jego niezwykłych przygód w sercu brazylijskiej selwy.

Wyjątkowym projektem w ramach nowej linii Wydawnictwa jest również, wydany w lutym br., zbiór opowiadań stworzony charytatywnie przez grupę 43 autorów i ilustratorów literatury dziecięcej – pt. Wszystkie kolory świata. Książka-cegiełka – odwołując się do szacunku i empatii – wspiera dzieci borykające się z przemocą i wykluczeniem ze względu na swoją odmienność. Cały dochód z jej sprzedaży przeznaczony jest na działanie całodobowej linii 116 111 – telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Więcej informacji na ten temat można przeczytać na agora.pl/dla-prasy.

24 marca br. ukazała się z kolei Kocia szajka i zagadka znikających śledzi Agaty Romaniuk – pierwszy tom nowej serii detektywistycznej z kocimi bohaterami. W tym roku się na rynku pojawią się również dwie kolejne części cyklu.

W ofercie Wydawnictwa Agora dla dzieci kładziemy nacisk na tematy bliskie naszemu sercu, dlatego książki te podejmują ważne tematy, promują empatię, przyjaźń, pasję przyrodniczą, szacunek do innych ludzi i otaczającego nas świata. Naszym celem jest odkrywanie kolejnych dobrych, mądrych, pięknych i odważnych tytułów dla najmłodszych, które będą gwarantować przyjemną lekturę i rozrywkę na wysokim poziomie, rozbudzać naturalną dziecięcą ciekawość i wyobraźnię oraz inspirować do bycia lepszym człowiekiem – dodaje Paweł Goźliński.
(info Agora)

Dodaj komentarz