Promocje książek Różne

Dorota Kowalska w #StudioBookBook

#StudioBookBook zaprasza na premierowe spotkanie z Dorotą Kowlską, autorką książki ADWOKACI. Ich najważniejsze sprawy. Partnerem spotkania jest Wydawnictwo Melanż, gospodynią Miłka Skalska.


8 kwietnia, czwartek, godz. 18:00.


Każdy ma prawo do obrony” – te słowa padają w tej książce najczęściej. Oskarżony, zanim zostanie skazany, jest uznawany za osobę niewinną. Dlatego adwokaci bronią gangsterów, morderców, osoby znienawidzone przez władzę. Byli na sali rozpraw, kiedy sądzono oskarżonych o zabójstwo gen. Marka Papały, Krzysztofa Olewnika, Iwony Cygan, Grzegorza Przemyka. Stali przy Leszku Czarneckim i austriackim biznesmenie – Geraldzie Birgfellnerze, Lwie Rywinie i Marku Falencie.


Dorota Kowalska dziennikarka „Polska The Times”, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach i paryskiej Sorbony. Pasjonatka sportu i dobrego kryminału. Jest autorką sylwetek polskich polityków (Gracze: ich tajemnice), wywiadu-rzeki z Krzysztofem Liedlem, ekspertem od spraw terroryzmu (Oswoić strach: rozmowa o dekadzie terroryzmu), wywiadu-rzeki ze Zbigniewem Mikołejką (Jak błądzić skutecznie), wywiadów o generale Sławomirze Petelickim z A. Czupryn (Ostatni samuraj: rozmowy o generale Petelickim), sylwetek i rozmów z korespondentami wojennymi z W. Rogacinem, (Korespondenci.pl. Wstrząsające historie polskich reporterów wojennych), a także rozmowy z Barbarą Piwnik (Barbara Piwnik w rozmowie z Dorotą Kowalską) i 17 osobami (Pasjonaci). Kolejna książka, W kręgu zła, to zbiór reportaży o przemocy, nadziei, zbrodni i karze. Czas dobrej zmiany to rozmowy o polityce, a najnowsza książka Belfrzy to wywiady z nauczycielami.

(info BookBook)

Dodaj komentarz