Rynek wydawniczy

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2021 – wydarzenia

Jak co roku kwiecień jest świętem książki, czytania, dyskusji o autorach, tłumaczach czy też o sytuacji w branży wydawniczo-księgarskiej. Z powodu pandemii obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w roku 2020 praktycznie wypadły z grafika. Pojawiają się za to w tym roku ze zdwojoną mocą, chociaż – poza tym, co szykują stacjonarne księgarnie – w Internecie, on-line.

Wpiszcie Państwo do swych kalendarzy interesujące Was wydarzenia! 

Spotkanie online 16.04. godz. 14.00
“Stan polskiego rynku książki w czasie pandemii”
O tym, co się działo w branży w ostatnich dwunastu miesiącach, o wpływie stanu epidemii na kondycję wydawców, księgarzy i dystrybutorów, o zmianach w  tradycyjnym i internetowym handlu książką oraz o tym, czy nie ma przegranych – rozmawiają przedstawiciele najważniejszych firm detalicznej sprzedaży książek.

Organizatorzy: Polska Izba Książki, Biblioteka Analiz i Nielsen Bookscan Poland.

link do spotkania


Konferencja prasowa 22.04. godz. 12.00
Premiera wydawnictwa Supermoc książek. Poradnik upowszechniania czytania z udziałem autorki publikacji, Prezeski Fundacji Powszechnego Czytania Marii Deskur, Prezydenta Krakowa, Miasta Literatury UNESCO – prof. Jacka Majchrowskiego, Prezydenta Wrocławia , Miasta Literatury UNESCO – Jacka Sutryka, Dyrektora Biblioteki Narodowej- dr Tomasza Makowskiego, Prezeski Polskiej Izby Książki – Soni Dragi, Wiceprezeski Fundacji Olgi Tokarczuk – Izabelli Kaluty, Dyrektor KBF – Izabeli Błaszczyk.

Organizatorzy: KBF, Wrocławski Dom Literatury, Fundacja Powszechnego Czytania, Fundacja Olgi Tokarczuk, Polska Izba Książki.


Debata 26.04. godz. 14.00 – 16.00
Miasta księgarń: Kraków – Poznań – Szczecin – Warszawa
Modele współpracy samorządów z niezależnym księgarstwem. Spotkanie z udziałem Roberta Piaskowskiego, pełnomocnika prezydenta Krakowa ds. kultury, Katarzyny Kamińskiej, dyrektor Wydawnictwa Miejskiego Posnania, Joanny Leszczyńskiej, dyrektorki Wydziału Kultury UM Szczecina, Artura Jóźwika, dyrektora Biura Kultury UM st. Warszawy.

Organizator: Polska Izba Książki


Linki do wydarzeń oraz tegoroczny plakat okolicznościowy będą do pobrania na stronie www.pik.org.pl

(źródło PIK)

Dodaj komentarz