Zapowiedzi wydawnicze

Nowość DW “Rebis” – “Bramy Aten”

BRAMY ATEN
autor: Conn Iggulden
przekład: Piotr Kuś
wydawca: Dom Wydawniczy REBIS

premiera: 04.05.2021


Pierwszy tom „Ateńczyka” – nowej trylogii autora bestsellerowych powieści o Juliuszu Cezarze z serii „Imperator” oraz Sokoła spartańskiego!

Na równinie pod Maratonem gromadzą się wojownicy…

Pod wodzą Dariusza Wielkiego potężna armia perska przybyła, aby ujarzmić Greków. Na jej drodze stają nieliczne zastępy Ateńczyków, a wśród nich nieustraszony i doświadczony Ksantippos. Przegrana bitwa będzie oznaczać śmierć lub niewolę i ta świadomość sprawia, że jego ostry miecz nabiera dodatkowej mocy, siejąc spustoszenie wśród wrogów.

Ludzie szybko jednak zapominają, że wolność trzeba okupić własną krwią.

Dziesięć lat później Ksantippos bezradnie obserwuje, jak Ateny rozrywają intrygi, spory polityczne i zwalczające się fakcje. I wtedy znów pojawiają się Persowie…
W obliczu zagrożenia Ateńczycy wzywają sprzymierzeńców ze Sparty, aby opóźnili marsz Persów w wąskim przesmyku pod Termopilami. Bramy Aten brawurowo przedstawiają dwie spośród najsławniejszych bitew starożytnego świata oraz losy ludzi, którzy kierowani umiłowaniem wolności popełniają czyny zarówno nikczemne, jak i bohaterskie.


Conn Iggulden studiował anglistykę na Uniwersytecie Londyńskim, przez kilka lat był nauczycielem, po czym poświęcił się pisarstwu. DW REBIS opublikował jego pierwszy cykl, „Imperator”, który od początku cieszył się ogromną popularnością i znalazł się na listach bestsellerów, oraz powieść Sokół spartański. W Polsce ukazał się również cykl o Czyngis-chanie oraz powieści dla dzieci tego autora.

(info Rebis)

Dodaj komentarz