Wystawy

„Sztuka na sprzedaż”- prowokacja czy szlachetna inicjatywa?

„Dajcie mi milion dolarów, a zrobię z dowolnego artysty gwiazdę sztuki”- ta sentencja Leo Castelliego, wydaje się już dziś dość anachroniczna.

Wprawdzie nie jest rolą publicznej galerii sztuki prowadzenie działalności komercyjnej, ale wydaje się, że okoliczności sprzyjają tego typu inicjatywie.
Zamojskie środowisko plastyczne , liczące kilkudziesięciu artystów uprawiających dość zachowawczą sztukę wywodzącą się z tradycji akademickich i postimpresjonistycznych, stanowi trwałą i historyczną wartość w pejzażu kulturalnym Zamojszczyzny.

Dość skromny rynek sztuki w Polsce , powinien dać możliwość przetrwania aktywnym artystom, uczestnikom lokalnych społeczności.

Biuro Wystaw Artystycznych – Galeria Zamojska wychodzi z kolejną inicjatywą promocji sztuki artystów regionu i organizuje wystawę „Sztuka na sprzedaż”. W tych trudnych czasach pandemii wielu z nas unika bezpośredniego kontaktu z ludźmi, gdy nie jest on konieczny. Dlatego BWA – Galeria Zamojska postanowiła wprowadzić dwie formy zwiedzania wystawy: stacjonarną oraz wirtualną. Prace można obejrzeć oraz kupić zarówno w siedzibie galerii, jak i na stronie www.bwazamosc.pl.

Ekspozycja będzie dostępna od połowy maja do końca czerwca 2021r.”

Jerzy Tyburski
Kurator wystawy

Dodaj komentarz