Poligrafia Technika

Heidelberg – to nie tylko poligrafia!

Na rynku niemieckim Heidelberg jest liczącym się graczem wśród dostawców rozwiązań do ładowania aut elektrycznych (od początku produkcji w 2018 roku do chwili obecnej Heidelberg dostarczył na rynek 45 000 urządzeń Wallbox). Aby skuteczniej sprostać rosnącemu popytowi w tym sektorze, a tym samym jeszcze bardziej wzmocnić swoją pozycję rynkową, Heidelberg uruchomił teraz drugą linię produkcyjną do ich produkcji w zakładach w Wiesloch-Walldorf.

Obecnie produkowane są dwa modele: Heidelberg Wallbox Home Eco i Heidelberg Wallbox Energy Control z różnymi długościami kabli i opcjami dostosowanymi do wymagań rynku niemieckiego i europejskiego. Produkcja odbywa się w trybie dwuzmianowym na dwóch liniach produkcyjnych.

Model Home Eco do szybkiego i prostego w obsłudze ładowania aut w domach prywatnych i na osiedlach zamkniętych pojawił się na rynku w 2018 roku. Jesienią 2019 roku model zwyciężył w testach porównawczych przeprowadzonych przez niemieckie stowarzyszenie motoryzacyjne ADAC.

Kolejnym krokiem było zaprezentowanie w październiku 2020 roku modelu Heidelberg Wallbox Energy Control ze zintegrowanym zarządzaniem obciążeniem prądowym. Urządzenia te połączone w sieć umożliwiają jednoczesne ładowanie nawet 16 pojazdów elektrycznych, jest to atrakcyjne rozwiązanie do zastosowania w budynkach mieszkalnych, garażach wielopoziomowych oraz parkingach firmowych i hotelowych.

Przymierzamy się do sprzedaży Wallbox-ów na rynku polskim i chcemy wybrać optymalne rozwiązanie. Na każdym z rynków gdzie już jest oferowany Wallbox stosuje się kanały sprzedaży dopasowane do lokalnych potrzeb. Oczywiście są międzynarodowe platformy sprzedażowe takie jak chociażby Amazon, w którym Wallbox jest dostępny od samego początku. Również na Amazon.pl – mówi Krzysztof Pindral, Prezes Zarządu Heidelberg Polska.
(info Heidelberg Polska, na zdjęciu Krzysztof Pindral, prezes Heidelberg Polska przy stacji do ładowania Wallbox.)

Dodaj komentarz