Nowości wydawnicze Rynek wydawniczy Zapowiedzi wydawnicze

“Opowieści z czterech stron świata”

19 maja nakładem wydawnictwa Słowne (Burda Media) ukażą się pierwsze książki z serii „Opowieści z czterech stron świata”.


Kolejne tomy z serii stworzą wspaniałą biblioteczkę dla dzieci w wieku 6-8 lat, pełną ciekawostek o  świecie – o tym, co nas różni, a co łączy – i niezwykłych obrazów. To początek fascynacji światem, jego historią i kulturą, a także zaproszenie do świata sztuki. Wspólna lektura kolejnych tomów może stać się początkiem dyskusji o różnicach kulturowych, szacunku, wartości tradycji i  równości. Wyjątkowe ilustracje autorstwa najlepszych międzynarodowych twórców ukazują niezwykłą różnorodność sztuki i wspierają kształcenie wizualne dziecka.

Giusi Quarenghi
Mukashi, mukashi. Dawno, dawno temu w  Japonii
Ta książka zabierze dziecko w literacko-wizualną podróż po japońskich wierzeniach. To niezwykły, ponadczasowy świat pełen magicznych stworzeń i zaskakujących wydarzeń. Ilustracje autorstwa wybitnych artystów kształtują wrażliwość wizualną dziecka, a wciągające opowiadania wiernie ukazują japońską kulturę i  tradycję. Opowiadaniom towarzyszy również wizualny słowniczek postaci.

Luigi Dal Cin
W lesie Baby Jagi. Baśnie rosyjskie
Książka W lesie Baby Jagi to kolekcja opowiadań o zwierzętach, magii i cudach z tradycyjnych rosyjskich wierzeń. Krótkie, ale wciągające historie do czytania samodzielnie przez dziecko – lub wspólnie z rodzicem – doskonale ukazują rosyjską kulturę i specyfikę, a tajemnicze, przykuwające wzrok ilustracje (jedno z  opowiadań zilustrował Józef Wilkoń) kryją w sobie wiele fascynujących szczegółów. Ta książka to pierwszy krok do poznania bogatej kultury i historii Rosji. Dzięki niej dziecko dowie się, co nas różni, a co łączy.

(info Burda Media)

Dodaj komentarz