Nowości wydawnicze Rynek wydawniczy Zapowiedzi wydawnicze

Przegląd topowych audiobooków, podcastów i e-booków w Empik Go

Ekspercki podcast o katastrofach lotniczych, kolejne historie true crime medytacja przed snem w Twoich słuchawkach oraz wersja audio najlepszego polskiego komiksu edukacyjnego – to nowości, które w najbliższym czasie pojawią się w aplikacji Empik Go.


PRODUKCJE ORYGINALNE

Pamiętnik Złodzieja Tlenu

W tej historii wszystko jest na opak. Fabuła, która zdawała się być jasno nakreślona, w pewnym momencie zupełnie zmienia kierunek i ten, który rani, zostaje zraniony. Relacja między głównym bohaterem a kobietami nie jest romantyczna i uskrzydlająca, lecz niebezpieczna. Autor-narrator zamiast zachęcać – odpycha. Bestsellerowy Pamiętnik Złodzieja Tlenu, który przedstawia mechanizmy destrukcyjnych relacji miłosnych, trafia właśnie na polski rynek wydawniczy. W rolę główną w audiobooku wcielił się Łukasz Garlicki.

Premiera: 28 maja

Format: audiobook, e-book, książka w druku na życzenie


SERIAL DOKUMENTALNY Empik Go

PRZERWANY LOT: Największe katastrofy lotnicze

Oryginalne rozmowy pilotów, nagrania ekspertów z Polski, Rosji czy Hong Kongu oraz wielogodzinne analizy raportów powypadkowych – to wszystko znajdziecie w pierwszym audioserialu dokumentalnym Empik Go, który tłumaczy jak funkcjonuje lotnictwo i dlaczego nie warto bać się latania.

Stworzenie tej produkcji wymagało wiele czasu i wysiłku. Jednym z najtrudniejszych zadań był reaserch i sprawdzenie faktów, bo w różnych źródłach, szczególnie tych powszechnie dostępnych nie wszystko zawsze się zgadzało – mówi scenarzystka i reżyserka audiodokumentu, Gabriela Darmetko. Powstało niemal 100 stron scenariusza, który przedstawia m.in. katastrofę na Okęciu z marca 1980 r. czy tę w Lesie Kabackim w maju 1987 r.

Premiera: 25 maja

Liczba odcinków: 8


PODCASTY ORYGINALNE

Chodź na słówko
Śpij dobrze, czyli medytacje na dobry sen

W ostatnich latach zwróciliśmy się mocniej w stronę nurtów well-being i zaczęliśmy dbać o siebie. Intensywnie dbamy o nasze ciała: uprawiamy sport, dobrze jemy… A co ze snem? Czy wiesz, że sen to Twoja super moc? Głęboki, spokojny i długi sen wspiera ciało i umysł, zapobiega wielu chorobom.. Co zrobić, żeby dobrze spać? Praktykuj czułą medytację. Autorzy podcastu „Chodź na słówko” w dedykowanej serii dla Empik Go przeprowadzą słuchaczy przez osiem różnych technik, które pozwolą się głęboko zrelaksować, rozluźnić ciało i wyciszyć umysł, a przez to szybciej zasnąć i obudzić się pełnym energii. Marcin Dziedziński oraz Grzegorz Borowski w ośmioodcinkowym cyklu wskazują, jak zatrzymać gonitwę myśli przed zaśnięciem oraz jakich zasad przestrzegać, by sen regenerował i przynosił ukojenie.

Premiera:21 maja

Liczba odcinków: 8

Róża, a co chcesz wiedzieć?

Po sukcesie pierwszej części komiksu edukacyjnego, Artur Kurasiński postanowił przygotować kontynuację historii Róży i jej siostry Maliny, które zadając wnikliwe pytania wytłumaczą nam – często niezrozumiałą dla samych dorosłych – technologiczną rzeczywistość. „Róża, a co chcesz wiedzieć? Część druga” – to nowatorski projekt, który porusza m.in. zagadnienia fake news, sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa czy zrównoważonego rozwoju. Autor do kolejnych odcinków zaprosił Janinę Bąk, Olę i Piotra Stanisławskich, Aleksandrę Przegalińską, Piotra Koniecznego czy Kasię Gandor i Przemka Staronia. Ich głosy usłyszycie w wersji audio komiksu tylko w aplikacji Empik Go.

Premiera: 14 maja

Odcinek z Janiną Bąk do obejrzenia i przesłuchania na YouTube Empik Go: https://tinyurl.com/empikgo-roza

„Historie Kryminalne”
„W martwym punkcie”

True crime podbija świat. W maju w aplikacji zadebiutowała specjalna seria podcastu „Historie Kryminalne” Moniki Prześlakowskiej – „W martwym punkcie”. Historie opowiedziane przez autorkę łączy jedno: wszystkie sprawy kryminalne utknęły w martwym punkcie i wciąż czekają na swoje rozwiązanie. Tajemnicze, zagadkowe i budzące spore wątpliwości. Czy kiedyś zostaną wyjaśnione? Tego nie wie nikt.

Premiera: 11 maja

Liczba odcinków: 6


AUDIOBOOKI

Kryształowy Chłopak

Damian „Stifler” Zduńczyk już w prologu audiobooka wskazuje, że Kryształowy Chłopak powstał w celu rozliczenia się z dewiacyjną przeszłością. Autor podkreśla, że w życiu skrzywdził wiele osób i zrobił wiele złych rzeczy. Ma nadzieję, że jego historia będzie swego rodzaju przestrogą dla osób, które mają problem z używkami. Czyta sam autor.

Premiera: 17 maja

Format: audiobook, e-book

Wydawnictwo: Supabukku

Zaginiona Siostra. Siedem Sióstr

Jedna z najpopularniejszych serii obyczajowych na świecie powraca. Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w bajecznej posiadłości na prywatnym półwyspie Jeziora Genewskiego. Adopcyjny ojciec nadał im imiona mitycznych Plejad. Każda ułożyła sobie życie po swojemu i rzadko mają okazję spotkać się wszystkie razem. Do domu ściąga je niespodziewana śmierć ojca, który zostawił każdej list i wskazówki mogące im pomóc w odkryciu własnych korzeni. I w odnalezieniu odpowiedzi na pytanie, co się stało z siódmą siostrą. Lucinda Riley zaskoczy ponownie.

Premiera: 28 maja

Format: audiobook

Wydawnictwo: Albatros


E-booki

Biel. Kolory Zła. Tom 3

Seria autorstwa Małgorzaty Oliwii Sobczak zbiera pozytywne recenzja. Po Czerwieni i Czerni przyszedł czas na „Biel”. Pewnego zimowego poranka z okna sopockiej kamienicy skacze studentka prawa. Ślady na jej ciele wskazują, że przed śmiercią młoda kobieta była krępowana i duszona. Na miejsce zdarzenia przybywa prokurator Leopold Bilski, który po sprawie w Kartuzach wrócił do Trójmiasta. Tropy wiodą do środowiska nocnych klubów, które kryją mroczne pragnienia i tajemnice głęboko osadzone w przeszłości.

Premiera: 19 maja

Format: e-book

Wydawnictwo: W.A.B.

Człowiek, który wiedział za dużo

Dlaczego zginęli Jaroszewiczowie? Tym morderstwem żyła cała Polska! Marzec 2018. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ogłasza, że po niemal trzydziestu latach od zabójstwa premiera Piotra Jaroszewicza i jego żony Alicji Solskiej ustalono sprawców. Mają nimi być Dariusz S., Marcin B. i Robert S.: członkowie działającego w latach 90. gangu karateków z Radomia, którzy mają na koncie serię brutalnych napadów na wille bogatych ludzi w całej Polsce. Sprawa ma jednak drugie dno, a ustalenia policji i prokuratury wydają się niewiarygodne. Autorka, Monika Góra szuka odpowiedzi, dlaczego.

Premiera: 19 maja

Format: e-book

Wydawnictwo: W.A.B.

(info Empik Go)

Dodaj komentarz