Festiwale literackie Targi, festiwale

Festiwal Książki Opole 2021!

5. Festiwal Książki Opole 2021 odbędzie się w dniach 11-13.06.2021 r. w centrum miasta Opola. Organizatorzy zapraszają na plener wydawniczy i rozmowy z autorami książek.


W drugi weekend czerwca Opole gościć będzie pisarzy, osoby związane z kulturą i muzyką. Na plenerze wydawniczym, w których udział wezmą największe polskie wydawnictwa, zaprezentowane zostaną nowości i premiery książkowe. Wydarzenie będzie miało miejsce na Placu Wolności i jak w latach poprzednich zielony park zamieni się w tętniące życiem Miasteczko Literackie. Dziękujemy za absolutnie niesamowitą, rekordową frekwencję, świetną atmosferę i cierpliwość kolejkową! Zablokowaliśmy pół mojego rodzinnego Opola, przy okazji pokazując, że w tym kraju jednak się czyta. I to na potęgę! – wspomniał Remigiusz Mróz podczas czwartego festiwalu książki.

Festiwal doczekał się już piątej jubileuszowej edycji i od 2016 roku pokazuje mieszkańcom Opola oraz przybyłym gościom, że warto czytać, pisać i tworzyć. Łącznie we wszystkich edycjach udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy osób, miało miejsce blisko 200 spotkań autorskich, a do Opola przyjechało ponad 300 wydawnictw. Można powiedzieć, iż Opole, to stolica polskiej książki, dlatego że za każdym razem, a byłem już kilka razy w Opolu jako autor na spotkaniach autorskich, i za każdym razem to były rewelacyjne spotkania, najlepsze z możliwych. Naprawdę wielki szacunek Maciej Orłoś – wspominał podczas drugiej edycji wydarzenia.

Było cudownie, wspaniała atmosfera i ludzie z niesamowitą energią! – to słowa Beaty Pawlikowskiej, oceniające czwartą edycję festiwalu.

Jesteśmy w trakcie rozmów z autorami i robimy wszystko, aby festiwalowy program był ciekawy i oryginalny, mimo aktualnej sytuacji pandemicznej. Niestety w tym roku ze względów bezpieczeństwa nie odbędą się wydarzenia współtowarzyszące takie jak warsztaty oraz koncerty. Zapraszamy do współpracy instytucje i firmy, które chciałyby się zaangażować w organizację tegorocznego wydarzenia. – mówi Judyta Gralka – organizator. Plener Wydawniczy cieszy się również dużym zainteresowaniem, zainteresowane wydawnictwa zapraszamy do bezpośredniego kontaktu – mówi Anna Jurkowska, która przy Festiwalu Książki koordynuje kontakt z wydawnictwami.


Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, pomysłodawcą i inicjatorem drukarnia Opolgraf. Wydarzenie wspiera Miasto Opole, a głównym partnerem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Fundacja współpracuje też z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Opolu, a organizację targów książki wspiera również Zakład Komunalny w Opolu.

(info Fundacja Fabryka Inspiracji PL)

Dodaj komentarz