Publikacje elektroniczne Rynek wydawniczy Wykaz firm

LubimyczytacLema.pl – rusza specjalna strona z ciekawostkami o Stanisławie Lemie

Szukasz informacji o Stanisławie Lemie? Interesują Cię ciekawostki z życia pisarza, a może chcesz zapoznać się z programem obchodów 100-lecia urodzin Mistrza? Mamy świetną informację! Rusza specjalny projekt – strona lubimyczytacLema.pl. To miejsce w sieci, w którym czytelnicy znajdą materiały na temat pisarza oraz szczegóły odnośnie spotkań, paneli i wydarzeń organizowanych podczas Roku Lema – oficjalnych obchodów 100-lecia urodzin twórcy Solaris, które przypadają 12 września. Nowo powstała strona to efekt współpracy serwisu o książkach lubimyczytac.pl oraz Krakowskiego Biura Festiwalowego i Wydawnictwa Literackiego.


Jeden z najwybitniejszych polskich prozaików, najszerzej tłumaczony polski autor, wybitna postać Krakowa, został pod koniec lutego 2020 roku uhonorowany ustawą Sejmu RP ustanawiającą rok 2021 Rokiem Lema. Dla szerokiego grona wielbicieli jego literackiego dorobku będzie to wspaniała okazja do bliskiego spotkania z twórczością Mistrza.

Wspólnie z naszymi partnerami przygotowaliśmy specjalną rozszerzoną wersję podstrony autora Stanisława Lema w serwisie lubimyczytać.pl. Czytelnicy znajdą na niej mnóstwo ciekawostek, rozmów, podcastów oraz konkursów związanych z twórczością autora. Na tej stronie na pewno internauci nie będą się nudzić – komentuje Izabela Sadowska, prezes lubimyczytać.pl

Wielbiciele twórczości Stanisława Lema w jednym miejscu znajdą wiele informacji o życiu, twórczości pisarza oraz o programie obchodów Roku Lema. Na lubimyczytacLema.pl internauci zapoznają się z niepublikowanymi wcześniej materiałami, a także rozmowami i artykułami przybliżającymi sylwetkę twórcy. Są wśród nich nagrania wideo oraz podcasty, a także fotografie z archiwum domowego pisarza. Na lubimyczytacLema.pl znajduje się wszystko to, co czytelnik Lema znać powinien! Wśród dostępnych materiałów będzie można znaleźć biogram pisarza, a także sporą garść statystyk – między innymi średnią ocenę jego książek oraz liczbę fanów autora w serwisie lubimyczytac.pl. Uwagę zwraca sekcja z cytatami autora (czytelnicy dodali ich już blisko 600!) oraz jego książkami, wśród których wyeksponowano te najpopularniejsze w serwisie. Warto również skupić uwagę na sekcji z premierami dotyczącymi twórczości Stanisława Lema, które trafią do księgarń jeszcze w tym roku.

LubimyczytacLema.pl to również szeroki wybór artykułów o autorze Solaris – w tym cyklicznie pojawiające się teksty dotyczące wizjonerstwa Stanisława Lema i wynalazków, które przewidział na łamach swoich książek. Wśród niepublikowanych wcześniej tekstów znajdą się również te pióra pisarza, jak na przykład list napisany przez Stanisława Lema do centrali paliwowej w Krakowie, stanowiący przykład jego poczucia humoru i prezentowanego przez niego dystansu do PRL-owskiej rzeczywistości. Czytelnicy będą mogli również przeczytać zapis rozmowy z synem pisarza Tomaszem Lemem oraz tekstem z międzynarodowej konferencji „Filozoficzny Lem”.

Systematycznie będzie również powiększała się liczba nagrań wideo oraz podcastów. Te ostatnie nagrywane są we współudziale kwartalnika „Przekrój”. Nie zabraknie także bogatej galerii zdjęć, dzięki której podejrzymy codzienne życie Stanisława Lema, a także harmonogramu wydarzeń odbywających się w ramach Roku Lema.

Ważne jest również to, że każdy czytelnik serwisu może wzbogacić stronę, dodając cytat czy opinię o przeczytanej książce autorstwa S. Lema – wystarczy zalogować się do swojego konta na lubimyczytac.pl. Zalogowani użytkownicy mogą również dołączyć do grona fanów pisarza, klikając przycisk obok biogramu pisarza.


Partnerami strony lubimyczytacLema.pl są: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz Wydawnictwo Literackie. Serwis lubimyczytać.pl jest patronem medialnym Roku Lema.

(info lubimyczttac.pl)

One thought on “LubimyczytacLema.pl – rusza specjalna strona z ciekawostkami o Stanisławie Lemie

Dodaj komentarz