Filmy Rynek wydawniczy

Zwiastun „Liseys Story” – nowego serialu wg powieści Stephena Kinga

Na kanale YouTube serwisu Apple TV pojawił się trzyminutowy zwiastun mistycznego serialu „Lisey’s Story” wg powieści o tym samym tytule Stephena Kinga (pol. Historia Lisey, wyd.: Prószyński i S-ka ). Serial wyreżyserował Pablo Larraín, producentem jest JJ Abrams. W rolach głównych Julianne Moore (rola tytułowa), Clive Owen, Jennifer Jason Leigh, Dane DeHaan. Warto wiedzieć, że wydana w 2006 roku powieść została napisana przez „króla horroru” na podstawie prawdziwych, dotyczących samego autora, wydarzeń – siedem lat wcześniej autor omal nie zginął w wypadku.

J. Moore gra wdowę po słynnym pisarzu science fiction (Owen), która dwa lata po śmierci męża nie może dojść do siebie po tragedii. Jednocześnie jej starsza siostra, Amanda, zaczyna coraz bardziej pogrążać sie w chorobę psychiczną.

Nieszczęsna wdowa musi stawić czoła agentom, którzy próbują przejąć dziedzictwo męża; wśród nich jest jeden – szczególnie dziwny i wytrwały. Ale to nie koniec jej kłopotów, jest jeszcze ciemniejsza strona zdarzeń – nieziemska istota o której opowiadał jej mąż i która najwyraźniej chce wedrzeć się do naszego świata.

Serial liczyć będzie 8 odcinków, jego start planowany jest na 4 czerwca 2021 r..

Dodaj komentarz