Różne Rynek wydawniczy

“Inkulinati” ożywia postaci z średniowiecznych ksiąg

Zostań mistrzem Żywego Atramentu i poprowadź swoją ilustrowaną armię zwierząt na kartach średniowiecznych ksiąg. Takim hasłem zachęcali członkowie polskiej wytwórni gier Yaza Games do sfinasowania ich niezwykłego projektu – “Inkulinati”.


“Inkulinati” to pełna ekscentrycznego humoru strategiczna gra turowa (z ang. turn-based strategy, w skrócie TBS – rozgrywany w turach podgatunek komputerowych gier strategicznych), w której walczą ze sobą zwierzęta i fantastyczne postaci ze średniowiecznych manuskryptów. Gracz wciela się w iluminatora, i za pomocą Żywego Inkaustu rysuje ich całe armie i prowadzi do boju z wrogiem, by w konsekwencji stanąć oko w oko z samą Śmiercią,a jeśli się powiedzie – zostać Mistrzem Iluminacji.

Znawcy gier zachwycają się precyzją w graficznym odwzorowaniu średniowiecznych miniatur, dokładnością historyczną i wnikliwością. Wg Doroty z Yaza Games, fabuła gry jest zgodna z symboliką epoki: jeżeli na przykład motyw ślimaka był w średniowiecznej iluminacji ważnym symbolem, to ślimak w grze analogicznie jest postacią o dużej mocy.

Autorzy “Inkulinati” są pasjonatami Monty Pythona, gra pełna jest więc ekscentrycznego, miejscami nieco obscenicznego humoru, jak choćby w zakresie narzędzi walki – to nie tylko łuk i strzały, ogień, ale też modlitwa a nawet wypięcie pupy przez “wojownika” i pierdnięcie.

Warto dodać, zespołowi ze studia Yaza Games (5 osób) udało się zebrać środki na Kickstarterze na rozwój gry. Sama zbiórka zakończyła się w czerwcu 2020 roku – 2349 użytkowników zebrało aż 73 329 dolarów. Ufundowano sześć celów, w tym jeden, dzięki któremu gra trafi na konsolę Nintendo Switch.

(źródło m.in. FB)

Dodaj komentarz