Organizacje branżowe Rynek wydawniczy

Dziś (24.05.2021) dyskusja o cenie książki – PIK zaprasza

W poniedziałek 24 maja o godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie „Co nam przyniesie jednakowa cena książki?”


Ustawa o ochronie rynku książki, kojarzona najczęściej z postulatem jednakowej ceny książek jest aktualnie dyskutowana i przygotowywana przez Polską Izbę Książki. Ustawa budzi wiele emocji, zarówno wśród wydawców jak i czytelników książek.

Projekt ustawy traktuje książki jak szczególne dobro, któremu należy się szczególna uwaga i ochrona.
Kontrola różnych etapów procesu wydawniczego i dystrybucji książek ma zaś na celu utrzymanie kultury czytelniczej w jej różnorodnych formach, niekoniecznie dyktowanych przez sprzedaż i opłacalność.

Czy książka to dobro, jak każde inne? Czy da się uregulować rynek? Kto na tym zyska, a kto straci? Czy interes czytelników i małych księgarni da się pogodzić?

W dyskusji o ustawie i jednakowej cenie książki udział wezmą przedstawicielki i przedstawiciele różnych gałęzi branży książkowej:

Anna Karczewska – aktywistka zaangażowana w promocję czytelnictwa, inicjatorka ruchu Książki
Kupuję Kameralnie i Weekendu Księgarń Kameralnych.

Zygmunt Miłoszewski – powieściopisarz i publicysta, współautor scenariuszy filmowych i telewizyjnych. Autor bestsellerowych powieści kryminalnych i sensacyjnych.

Alicja Gdańska – współwłaścicielka Księgarni Gdańscy we Włocławku, bierze czynny udział w pracach nad Ustawą o jednolitej cenie książki.

Juan-Diego Ramirez – Wydawnictwo Claroscuro

Dyskusję poprowadzi Kamil Maczuga.

Link do wydarzenia.

(info PIK)

Dodaj komentarz