Rynek wydawniczy

Nowość wydawnictwa Zielona Litera: „My, ozdrowieńcy! Rozmowy w covidem w tle”

My, ozdrowieńcy! Rozmowy w covidem w tle Ksawerego Krynickiego – to książką dla wszystkich, przygotowana przez wydawnictwo Zielona Litera (2 marka Domu Medialnego Święty Wojciech). Ukaże się pod koniec czerwca.


MY, OZDROWEŃCY! ROZMOWY Z COVIDEM W TLE
Ksawery Krynicki
Wydawnictwo Zielona Litera
264 strony, 163×235 mm.
oprawa broszurowa ze skrzydełkami


Coraz więcej wśród nas Ozdrowieńców. Po ponad roku trwania pandemii liczba ich wzrasta z każdym dniem, ale ich status jest nadal nieuregulowany.

Kim są ludzie, którzy pokonali covid? Jak bardzo to doświadczenie wpłynęło na ich życie, kariery, środowiska, w których funkcjonują? W jakim stopniu zmieniło się ich życie codzienne, zawodowe, relacje z ludźmi, odbiór świata?

To propozycja wydawnicza, w której głosu udzielono Ozdrowieńcom – znanym osobom z życia publicznego, artystom, specjalistom, księżom. Bez względu na profesję i status społeczny łączy ich jedno: pokonali chorobę, która w ostatnim czasie wstrząsnęła całym światem. Ich świadectwa mogą stać się początkiem szerszego dyskursu społecznego wokół zjawiska pandemii, a w szczególności statusu Ozdrowieńców i jakości ich życia po przejściu choroby.

Bohaterowie tej książki już wiedzą, co to znaczy: wykluczenie, stygmatyzacja, depresja, samotność, ale także… nadzieja i szansa na nowe.

Prędzej czy później większość z nas będzie mogła powiedzieć o sobie: Ja, Ozdrowieniec.

(info Zielona Litera)

Dodaj komentarz