Różne Rynek wydawniczy

Egmont na Dzień Dziecka

1 czerwca Egmont zaprasza serdecznie do słuchania Radia 357. Radio przygotowało szereg niespodzianek dla najmłodszych słuchaczy w związku z Dniem Dziecka. Jedną z nich jest wersja audio Szkoły Latania – komiksu z serii „Kajko i Kokosz”.


W nagraniach Szkoły Latania wzięło udział prawie 50 osób z zespołu radia. To pierwsza taka produkcja w historii rozgłośni. – Podczas realizacji radiowe studio rozdzierały wrzaski zbójcerzy, okrzyki bojowe, odgłosy biesiady w karczmie. Nikt się nie oszczędzał. Sam kilka dni dochodziłem do siebie – mówi Krystian Hanke, dziennikarz i członek zarządu.

Projekt został przygotowany wspólnie z wydawnictwem Egmont Polska i Fundacją “Kreska” im. Janusza Christy. Premiera słuchowiska we wtorek, 1 czerwca.

Fragmenty wyemitujemy na antenie w ciągu całego dnia. Całość będzie dostępna jako podcast w zakładce Twoje 357.Przygotowaliśmy też film odsłaniający kulisy nagrań. Trudno opisać co się tam działo – mamy nadzieję, że dzieciom udzieli się klimat ze studia – opowiada Katarzyna Pruchnicka, kierująca rozwojem oferty programowej Radia 357.

Dodatkowo, w wieczornym paśmie publicystycznym o godz. 21.00, Katarzyna Borowiecka wraz z gośćmi porozmawiają o tym, co sprawia, że 50 lat od pierwszego wydania komiks Janusza Christy cieszy się niesłabnącą popularnością. W audycji wezmą udział: Paulina Christa – wnuczka autora, kierująca Fundacją „Kreska” im. Janusza Christy, Szymon Holcman z Kultury Gniewu oraz Tomasz Kołodziejczak z wydawnictwa Egmont Polska.
(info Egmont)

Dodaj komentarz