Konkursy literackie Rynek wydawniczy

Konkurs literacki “Szkoła życia”

Szkoła przeżywa dziś głęboki kryzys, a okres dojrzewania, który praktycznie w niej spędzamy, jest jednym z najważniejszych i najsilniej przeżywanych momentów w naszym życiu – warto to udokumentować. Tego podjęła się Fundacja na rzecz Wielkich Historii, która ogłasza konkurs literacki “Szkoła życia”.


Organizując Szkołę życia stawiamy otwarte pytanie o to, gdzie i czego nauczyliśmy się, gdy dojrzewaliśmy, co miało na nas największy wpływ. Co się wydarzyło, co przeżyliśmy, kto sprawił, że dziś jesteśmy tym, kim jesteśmy. Jakie lekcje życia pobraliśmy jako nastolatkowie? – mówi Maciej Piwowarczuk – prezes Fundacji. – Gdzie w tym wszystkim było/ jest miejsce szkoły?

Konkurs jest projektem, do którego Fundacja zaprasza mieszkańców całej Polski. Starszych i młodszych, tych, którzy są w szkole i tych, którzy ten okres mają już za sobą. Fundacja zachęca do opisania i podzielenia się historiami z okresu dojrzewania. Na najbardziej inspirujące czekają atrakcyjne nagrody finansowe oraz publikacja w formie książkowej.

Prace przyjmowane są do 30 września 2021r. w 3 kategoriach

  • Wawer (prace związane z jedną z dzielnic Warszawy)
  • Debiut – prace autorów niepublikowanych wcześniej
  • Kategoria Otwartej.

W konkursie mogą brać udział osoby, które ukończyły 14 lat.

Wyniki zostaną ogłoszone 14.10.2021 r.
Łączna pula nagród to 9 tys. zł.

Więcej informacji i regulamin konkursu na stronie: szkolazycia.org.pl

(info Fundacja na rzecz Wielkich Historii)

Dodaj komentarz