Konkursy zagraniczne

Polskie książki wyróżnione w Bolonii

Jury najważniejszych nagród przyznawanych książkom dla dzieci i młodzieży Bologna Ragazzi Award ogłosiło tegorocznych zwycięzców. Wśród wyróżnionych pozycji znalazły się trzy z Polski.


W kategorii Non Fiction wyróżnienie zdobyła książka Agaty Loth-Ignaciuk i Bartłomieja Ignaciuka pt. „MAREK KAMIŃSKI. JAK ZDOBYĆ BIEGUNY ZIEMI. W ROK (Wydawnictwo Druganoga) (zwycięska książka to ONE OF KIND Neila Packera z Wielkiej Brytanii, wyd. Walker Books), w kategorii Opera prima – PION I POZIOM Bartosza Sztybora z ilustracjami Łukasza Golędzinowskiego (Wydawnictwo Dwie Siostry) (zwycięzca – NEIGHBORS, tekst i ilustracje Kasya Denisevich, Chronicle Books, USA), w kategorii Comics-middle grade KTÓREDY DO YELLOSTONE. DZIKA PODRÓŻ PO PARKACH NARODOWYCH Aleksandry i Daniela Mizielińskich (Wydawnictwo Dwie Siostry) (zwycięzca – MEMET, tekst i lustracje Isabella Cieli, opracowanie graficzne Noémie Marsily, L’employé du moi, Belgia).

W tym roku nagrody przyznane zostały w pięciu kategoriach: Fiction, Non-Fiction, Opera Prima – dla niepublikowanych jeszcze autorów i ilustratorów, New Horizons, Komiks (trzy podkategorie) oraz Poezja. Do konkursu zgłoszono 1577 tytułów z 41 krajów świata.

Pełną listę zwycięzców i wyróżnionych tytułów można znaleźć na stronie The BolognaRagazzi Award.

Dodaj komentarz