Rynek wydawniczy Zapowiedzi wydawnicze

Wydawnictwo Agora polskim wydawcą książki Sinéad O’Connor “Rememberings”

Wydawnictwo Agora polskim wydawcą książki Sinéad O’Connor Rememberings.


1 czerwca 2021 r. swoją światową premierę miała autobiografia Sinéad O’Connor Rememberings (Wspomnienia). Książka po polsku ukaże się nakładem Wydawnictwa Agora już jesienią br.

Sinéad O’Connor, choć nagrała kilkanaście płyt, wciąż nazywana jest „gwiazdą jednego przeboju”. Jej ponadczasowy utwór „Nothing compares 2U” od 30 lat nie schodzi z list przebojów, a burzliwe życie prywatne wokalistki – choroby psychiczne, przejście na islam czy problemy rodzinne – nieustannie interesują media.

W książce Rememberings (Wspomnienia) piosenkarka szczegółowo przedstawia m.in. dramatyczne relacje z matką, która w dzieciństwie znęcała się nad artystką. We wspomnieniach przytacza dzień jej śmierci, gdy – mając 18 lat – zdjęła zdjęcie papieża Jana Pawła II wiszące w jej sypialni. Zachowała je po to, aby je zniszczyć w najlepszym możliwym momencie, do czego doszło jesienią 1992 r. w programie ”Saturday Night Live” – za co do dziś jest krytykowana i dyskryminowana.

Z okazji światowej premiery autobiografii O’Connor udzieliła wywiadu dla The Guardian, w którym ujawniła m.in., że padła ofiarą przemocy ze strony Prince’a – autora piosenki, która stała się później jej największym przebojem.

Macierzystym wydawcą książki Sinéad O’Connor jest amerykańskie Wydawnictwo Houghton Mifflin Harcourt, którego nakładem Rememberings (Wspomnienia) ukazały się 1 czerwca 2021 r. Jej polskim wydawcą będzie Wydawnictwo Agora. Premiera ma mieć miejsce jesienią br.

(info Agora)

Dodaj komentarz