Listy bestsellerów Rynek wydawniczy

Lista bestsellerów hurtowni Motyle Książkowe – maj 2021

Chyba po raz pierwszy na naszych listach – żadnej nowość. Dwie pierwsze pozycje bez zmian, do pierwszej dziesiątki wracają dwie książki, cztery awanse i dwa spadki.Na liście bestsellerów hurtowni Motyle Książkowe za maj triumfalny powrót ubiegłorocznego hitu, i to od razu na miejsce pierwsze, czyli Dziadka i niedźwiadka historia prawdziwa Łukasza Wierzbickiego (Wydawnictwo Pointa) – sympatycznie i prosto opisane losy niedźwiedzia Wojtka – czworonożnego przyjaciela żołnierzy z Armii Andersa.

W stosunki do kwietnia na drugie spadł Mój Szef. Mój As Melissy Darwoord (wyd. Melissy Darwoord); wydaje się że popularność tego romansu biurowego sprowokował powrót na listę jego części pierwszej – Mój szef (miejsce 5).

Na trzecim utrzymał się Jezus Niechrystus Piotra Augustyniaka (słwo/obraz): w oparciu o osobiste doświadczenia wiary i jej porzucenia autor proponuje bardzo odważne, współczesne odczytanie słów historycznego Jezusa, formułuje oryginalną filozofię życia, która odrzuca instytucjonalny Kościół i podważa fundamenty chrześcijańskiej wiary. Jednocześnie ukazując przesłanie Jezusa jako inspirację do twórczego odnalezienia się w nowoczesnym świecie i wyzwolenia od jego mielizn.

Na czwartym powrót na listę: Masoneria Polska 2021. Na skraju przepaści Stanisława Krajskiego (Wyd. św. Tomasza). Tym razem autor popularnej serii książek dot. masonerii zastanawia się, jakie znaczenie ma Polska w planach masonerii? Co wspólnego mają Chiny i masoni? Kto i jak chce wykończyć Polskę i Kościół? Czy czekają nas nowe rozbiory? – aż strach czytać!

W połowie miesiąca na miejscu piątym, a za cały maj na trzecim (tak jak w kwietniu) – Jezus Niechrystus Piotra Augustyniaka (słwo/obraz): w oparciu o osobiste doświadczenia wiary i jej porzucenia autor proponuje bardzo odważne, współczesne odczytanie słów historycznego Jezusa, formułuje oryginalną filozofię życia, która odrzuca instytucjonalny Kościół i podważa fundamenty chrześcijańskiej wiary. Jednocześnie ukazując przesłanie Jezusa jako inspirację do twórczego odnalezienia się w nowoczesnym świecie i wyzwolenia od jego mielizn.

Na czwartym miejsce Koniec pieniądza papierowego Rolanda Baadlera
(wyd. DeReggio). Jej autor, przenikliwy analityk i praktyk, podaje nam na tacy samo sedno podstępu wymierzonego w nasz majątek i trafnie przewiduje następstwa związanej z tym dziejowej przemiany.

Na piątym (w połowie maja na ósmym) romans Mój Szef Melissy Darwoord (wyd. Melissy Darwoord).

Z miejsca trzeciego w połowie maja na szóste spadły Przywiązania Vivian Gornick (wyd, Filtty) – historia długiej i bolesnej drogi wychodzenia ze znanego modelu histerycznej, dusznej kobiecości.

Kosmoliski Marka Marcinowskiego (Anatta) pojawiły sie na liście Motyli w styczniu, teraz wracają (miejsce siódme): Kosmoliski zakręcą srebrnymi ogonami, aż posypie się gwiezdny pył snu i zabiorą dzieci w kosmos na nieziemską przygodę.

Na ósmym Szamańska chorobaJacek Hugo-Bader (HBM Hugo-Bader Media) – spadek z miejsca drugiego w kwietniu i jedenaste miejsce w połowie maja): To nie jest zwyczajne wygrzewanie ciała w parze i ukropie, ale szamańska tortura w chacie potu, doprowadzanie samego siebie przez fizyczną udrękę do ekstazy, rytuał ognia i wody, w którym wrzaski i wycie kobiet mieszają się z gardłowym śpiewem szamanów. To przerażający, diabelski dźwięk o nieludzko niskiej częstotliwości, przy którym ciarki latają po plecach.
(fragment książki)

Na dziewiątym (w połowie maja na szóstym) – Trawa Keum Suk Gendry-Kim. (wyd. Centrala) – opowieść będąca świadectwem prawdziwej historii młodej kobiety, niewolnicy seksualnej w japońskiej armii podczas II wojny światowej.

Pierwszą dziesiątkę zamyka Gender Queer. Autobiografia Maii Kababe (wyd. Centrala). Początkowo Gender Queer miał tylko pomóc rodzinie Mai zrozumieć, co to znaczy być osobą niebinarną i aseksualną, ostatecznie stał się nie tylko osobistym wspomnieniem, ale i pożytecznym oraz poruszającym przewodnikiem, który przybliża aktywistom, przyjaciołom i ludziom na całym świecie problematykę tożsamości płciowej: czym ona jest i jak o niej myśleć.


Miejsca w drugiej dziesiątce:

11. Przybysz (wyd. II), Shaun Tan (Kultura Gniewu)
12. Choroba refluksowa przełyku. Dieta.., praca zbiorowa (Escapemagazine.pl)
13. Szkoła cięcia, Alicja Grabowska, Lucyna Grabowska (Szarotka)
14. Zakochany, Alfred Hayes (Próby)
15. Masoneria polska 2021 Na skraju przepaści, Stanisław Krajski (Wyd. św. Tomasza z Akwinu)
16. Zapomniane miejsca pomorskie. Część północna, Michał Piotrowski (Ciekawe Miejsca)
17. Meandry losu. Neged Hazerem tom 8, Niwen (Promissim)
18. A ty będziesz piłkarzem, Władysław Żmuda, Dariusz Kurowski (Arskom Sport Brokers)
19. Koszmar, Karolina Wójciak (wyd. Karolina Wójciak)
20. Bańki, pieniądze długi…, praca zbiorowa (Estymator)

Uwaga: informacje o książkach pochodzą ze stron ich wydawców.

Dodaj komentarz