Festiwale literackie Kiermasze książek

Warszawski Plener Literacki – dzień drugi

Od godziny jedenastej czytelnicy mogli ruszyć w poszukiwaniu ostatnich hitów literackich i zaplanowanych do wyłowienie książek w niższej niż w księgarniach cenach. Warszawski Plener Literacki Fundacji mimo piekącego słońca czeka no warszawiaków i gości stolicy.


Sobota nie rozpieszcza w tym roku czytelników spragnionych kontaktu z autorami. W efekcie organizatorzy i wystawcy liczyli chyba na większe zainteresowanie Plenerem, ale też wydawcy narzekali na zbyt małe, ich zdaniem, jego nagłośnienie. Jakby tam jednak nie było impreza powoli się rozkręca, pojawiają się autorzy (w skwarze swoje książki podpisywali m.in. Katarzyn Magier i Rafał Skąpski), w zacienionej części Parku Saskiego, w strefie Festiwalu Komiks po autografy grafików-twórców komiksów ustawiała się długie kolejki. O godzinie dwunastej ogłoszono skład finałowej piątki Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za 2020 r. (zwycięzcę poznamy we wrześniu).

Korzystając z okazji, spytaliśmy organizatora Pleneru, Jacka Oryla, o przygotowania do Warszawskich Targów Książki: Tegoroczne WTK odbędą się w przestrzeni przed Pałacem Kultury i Nauki. Przygotowania idą pełną parą, liczymy, że pandemia w niczym nam nie przeszkodzi. A co do przyszłorocznych Targów, to być może wrócimy do samego PKiN oraz do kiermaszu przed nim. Zobaczymy!


A oto kilka zdjęć z drugiego dnia Pleneru.

One thought on “Warszawski Plener Literacki – dzień drugi

Dodaj komentarz