Poligrafia Technika

IT’S SHOWTIME! – Nowy Speedmaster CX 104 wchodzi na rynek

Podczas największej tegorocznej imprezy dla klientów, China Print, w dniach 23-27 czerwca w Pekinie, a także online podczas transmisji IT’S SHOWTIME z zakładów w Wiesloch, Heidelberg zaprezentował swoją najnowszą światową premierę – nową offsetową arkuszową maszynę drukującą Speedmaster CX 104.


Zaledwie rok po premierze maszyn generacji drupa 2020, jest to kolejna innowacja produktowa w segmencie podstawowej działalności firmy, jakim jest arkuszowy druk offsetowy.

Dzięki nowej maszynie Speedmaster CX 104, Heidelberg chce dalej budować swoją silną pozycję w rozwijającym się segmencie opakowań i zaspokajać rosnące zapotrzebowanie na wszechstronne systemy drukowania w sektorze akcydensowym dzięki różnorodnym rozwiązaniom i wariantom automatyzacji.

Speedmaster CX 104 – drukowanie nigdy nie było łatwiejsze
CX 104 łączy sprawdzoną niezawodność z innowacjami technicznymi i wyjątkową koncepcją obsługi. Wchodząc na rynek zastępuje ikonę jaką stała się maszyna Speedmaster CD 102.\

Nowy model w zależności od wyposażenia może oferować po prostu stabilną produkcję różnorodnych materiałów w zależności o specjalizacji drukarni, ale też może zapewnić w pełni autonomiczną pracę z przyjazną dla operatora nawigacją. Jest to możliwe dzięki inteligentnym systemom wspomagania, takim jak Intellistart 3 i nowy Intelliline, które rewolucjonizują zmiany pracy dzięki zoptymalizowanej czasowo automatyzacji. Systemy te zapewniają też zupełnie nowy poziom współpracy z maszyną i pełną przejrzystość procesu produkcyjnego.

CX 104 to uniwersalna maszyna do druku jednostronnego akcydensów, opakowań i etykiet.
Z łatwością może zadrukowywać wszystkie podłoża – od delikatnego papieru po twardą tekturę. Dzięki prędkości maksymalnej 16 500 arkuszy na godzinę maszyna poza uniwersalnością gwarantuje wysoki wskaźnik wydajnościowy OEE. Zupełnie na nowo opracowano do tego modelu zespół lakierujący, który poradzi sobie z dowolnymi wyzwaniami.

Produkcja opakowań
Speedmaster CX 104 ma wszystkie rozwiązania, które są niezbędne osiągnięcia sukcesu w druku wysokiej jakości opakowań. KartonKit zapewnia niezawodne przesuwanie zadrukowywanych arkuszy podczas produkcji opakowań kartonowych. CX 104 podobnie jak i inne modele Speedmaster może być wyposażony w moduł złocenia na zimno FoilStar pozwalający na uszlachetnianie druków inline i uzyskiwanie efektów metalicznych, które dodają wartości produktom drukowanym.

Maszyna pozwala wykorzystywać technologię UV, która pozwala uzyskiwać efekt wysokiego połysku na podłożu i eliminuje czas oczekiwania na wyschnięcie arkuszy przed przekazaniem stosu do działu introligatorni.

Druk akcydensów
Speedmaster CX 104 jest niezwykle ekonomiczną maszyną podobnie jak CD 102. Wysoki poziom automatyzacji, wysokowydajne nakładanie i wykładanie zapewniają doskonałą pracę. Zapisane
w pamięci krzywe charakterystyczne zależne od podłoża umożliwiają w pełni automatyczne ustawienia wstępne. Oznacza to minimalizację czasów narządu i wysokie prędkości produkcyjne.
Speedmaster CX 104 jest odpowiedzią na rosnące wymagania rynku poligraficznego dzięki wspomnianej już dużej elastyczności w konfigurowaniu maszyny. Na przykład dzięki dodatkowemu układowi mycia zespołu farbowego, obciągów i cylindrów dociskowych, ogromnie ułatwia to przełączanie się między konwencjonalnymi i błyskawicznie schnącymi farbami UV.

Innym przykładem może być Auto Protect tzn. ochrona rolek podczas pracy. Jeśli zespół drukujący nie jest potrzebny po zmianie zlecenia, jest myty w całkowicie automatycznym procesie i nakładany jest środek ochronny do wałków. Funkcja Auto Protect znacznie się zwiększa żywotność wałków farbowych. Gdy zespół drukujący jest ponownie potrzebny, pasta zabezpieczająca wałki jest automatycznie spłukiwana i można go napełnić od razu farbą.

Rozwiązania w zakresie automatyzacji oznaczają krótsze czasy narządu, mniej makulatury i niezawodnie wysoką jakość zadrukowanych arkuszy
Dzięki pełnej integracji maszyny z Prinect Press Center XL 3 który oferuje różnorodne opcje zdalnego sterowania, takie jak regulacja pasowania, regulacja docisku i wiele innych. Nawigacja Intellistart 3 i systemy asystujące poprawiają wygodę pracy operatora. Narząd maszyny i dojście do arkusza „ok” zajmuje niewiele czasu. Prinect Inpress Control 3 automatycznie mierzy i kontroluje barwę oraz pasowanie podczas pracy maszyny przy wszystkich prędkościach.

Maksymalna prędkość maszyny niezależnie od podłoża wynosi 16 500 arkuszy na godzinę (dla cienkich papierów i kartonu).

Nowa galeryjka z poręczami i przemyślana koncepcja stopni zapewniają doskonały dostęp do maszyny. Wszystkie części maszyny są łatwo dostępne, a obsługa maszyny jest bezpieczna. Dzięki inteligentnym rozwiązaniom konstrukcyjnym poprawiona ergonomia pracy operatora nie zwiększa przestrzeni zajmowanej przez maszynę. Przestoje są znacznie skrócone, a ogólna wydajność wzrasta.
Maszyna z nowym, innowacyjnym zespołem lakierującym pozwala znacznie skrócić czasy narządu, co oznacza większą wydajność i produktywność maszyny. Suszarki DryStar LE UV i DryStar LED mają wysoką efektywność energetyczną i krótkie czasy narządzania. Nowy, bardzo wydajny ekstraktor mgły atramentowej gwarantuje czyste środowisko pracy.

Szybką zmianę kompletu płyt zapewnia w pełni automatyczna sekwencyjna wymiana płyt z AutoPlate Pro. System AirTransfer z uniwersalnymi chwytakami na bębnie transferowym do materiałów w zakresie od 0,03 do 1,0 milimetra) zapewnia niezawodny transport arkusza. Ustawienie maszyny pod inne podłoże jest szybkie i proste.

Warto wspomnieć o w pełni automatycznym, sterowanym programowo urządzeniu do mycia zespołów farbowych, obciągów i cylindrów dociskowych z monitorowaniem opartym na czujnikach i wyjątkowo krótkimi czasami mycia. Wash Assistant znajduje najlepszy program do pracy, aby uzyskać optymalne rezultaty przy użyciu niewielkiej ilości środka myjącego. Całość spina nowy system operacyjnych Speedmastera a maszyna gwarantuje nowe doznania Heidelberg UX.

Nowy Speedmaster CX 92 łączy elastyczność, produktywność i opłacalność produkcji. 
Wraz z wprowadzeniem na rynek maszyny drukującej Speedmaster CX 104, Heidelberg zaprezentował również nowy model Speedmaster CX 92. Podobnie jak Speedmaster CX 104, korzysta on z nowej, ergonomicznej konstrukcji, nowo zaprojektowanego zespołu lakierującego oraz innowacji w obszarze zespołów farbowych i nawilżających.

Również ten model jest standardowo wyposażony w nową generację Press Center i Intellistart 3, przy czym nawet wersja podstawowa oferuje wysoki poziom wydajności. Wraz z wprowadzeniem na rynek Prinect Inpress Control 3 i Intelliline dla Speedmaster CX 92 możliwe jest również autonomiczne drukowanie oparte na filozofii Push to Stop. Oprócz efektywności kosztowej dzięki zużyciu o 20 procent mniej materiału na płyty drukarskie, wydajność procesu jest również wyższa dzięki szybszemu narządowi i redukcji odpadów. To sprawia, że ​​Speedmaster CX 92 jest idealną maszyną do sprostania wyzwaniom związanym z krótszymi seriami przy produkcji akcydensów.


Zdjęcie: Speedmaster CX 104 jest nową, wszechstronną maszyna drukującą Heidelberga spełniającą wymaganiua zarówno drukarń akcydensowych jak i opakowaniowych.
Więcej informacji na http://www.heidelberg.com

(info Heidelberg Polska)

Dodaj komentarz