Konkursy Różne

Znamy laureata tegorocznej edycji nagrody „Zwyrtała”

Zwyrtała tak pięknie grał, że roztańczył i rozśpiewał całe niebo… Co roku, w ramach Rabka Festival, szukamy „czytelniczego Zwyrtały”, który, dzięki świetnemu pomysłowi promocyjnemu potrafił „rozczytać” swoje środowisko.

Jury w składzie: Anna Janus-Sitarz, Grzegorz Leszczyński i Konstanty Przybora wybrało finalistów i laureata nagrody „Zwyrtała 2021” za najlepszy pomysł na promocję czytania. Przypominamy, że nagradzany jest zarówno sam pomysł, jak i jego realizacja.

Finalistami tegorocznego konkursu zostali (kolejność alfabetyczna):

  • Biblioteka-Centrum Kultury w Szczuczynie za projekt: „Literacki Matrix – terenowa gra biblioteczna”
  • Fundacja Burza Mózgów za projekt: „Intermedialna wystawa na osiemnastkę Pana Kuleczki”
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach za projekt: „12 Ambasadorów Czytelnictwa w 12 Miesięcy”
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Rawie Mazowieckiej za projekt: „Chodź, opowiem Ci bajeczkę!!!”
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi za projekt: „Od baśni do fantasy”

Decyzją jury, laureatem nagrody „Zwyrtała 2021” została Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi, za projekt „Od baśni do fantasy”


Z laudacją jury oraz prezentacją zwycięskiego projektu będziemy mieli okazję zapoznać się w trakcie konferencji dla dorosłych, podczas Rabka Festival 2021. Konferencja („na żywo” i w Internecie) rozpocznie się 9 lipca, o godz. 9.00 w teatrze Lalek „Rabcio”. Wtedy również zostanie wręczona nagroda: plakietka z wizerunkiem Zwyrtały, bohatera opowiadania Kazimierza Przerwy-Tetmajera, wykonana według linorytu Jerzego Koleckiego. Laureat i finaliści otrzymają również dodatkowe nagrody: pobyt w SPA „Rabczański Zdrój” i zestawy kosmetyków, ufundowane przez Uzdrowisko Rabka S.A.

Dokładny program Rabka Festival i organizowanej w jego trakcie konferencji dla dorosłych znajduje się na stronie internetowej rabkavestival.
(info Agencja Promocyjna OKO)

Dodaj komentarz