Listy bestsellerów Rynek wydawniczy

Lista bestsellerów sieci Świat Książki – czerwiec 2021

Na liście podsumowującej sprzedaż czerwcową Świata Książki cztery nowości, jeden powrót na listę (lektura szkolna). Na pierwsze miejsce z czwartego awansowała Zaginiona siostra Lucindy Riley (Albatros).


1. Na miejscu pierwszym Zaginiona siostra Lucindy Riley (Albatros) (awans z miejsca czwartego) – siódmy tom cyklu “Siedem sióstr”: Bajeczna i pełna przygód podróż dookoła świata w poszukiwaniu Merope, zaginionej siódmej siostry D’Apliese!


2. Pieśń o Achillesie, Debiut literacki Madeline Miller, autorki niezapomnianej Kirke. Książka nagrodzona Orange Prize for Fiction, tygodniami utrzymująca się na liście bestsellerów „New York Timesa”: Nad Achillesem, synem króla i pięknej nimfy, ciąży straszliwe fatum. Tylko on może zapewnić Grecji wygraną w wyniszczającej wojnie. Ale zwycięstwo dopełni się wtedy, kiedy zginie.


3. Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie Natalii de Barbaro (Agora S.A.) (spadek o jedno miejsc). Ta powieść to Idealna lektura dla kobiet, które czują, że w ich życiu za dużo jest powinności, a za mało radości.


4. Z pierwszego na miejsce czwarte spadła Terapeutka B.A. Paris (Albatros): Budząca dreszcz grozy opowieść o wymarzonym domu, który skrywa mroczną tajemnicę…


5. O trzy miejsca awansowała – Informacja zwrotna Jakuba Żólczyka (Świat Książki): Syn Marcina Kani, żyjącego z tantiemów byłego muzyka, twórcy jednego z największych polskich hitów, pewnego dnia znika bez śladu. Jedyne, co po sobie pozostawia to zakrwawione prześcieradła. Kania widział się z synem poprzedniego wieczoru. Jednak prawie nic z tego spotkania nie pamięta. Zapił…


6. Zaczynają się wakacje, można więc poczytać na zaś lekturę – oto przygodowa powieść science-fiction dla dzieci Felix, Net i Nik oraz Gang Niewidzialnych Ludzi Rafała Kosika (Powergarph) – książka wpisana na listę literatury szkolnej.


7. Pierwsza nowość ma liście – Zaginiona siostra Lucindy Riley (Albatros) – siódmy tom Siedmiu sióstr: Bajeczna i pełna przygód podróż dookoła świata w poszukiwaniu Merope, zaginionej siódmej siostry D’Apliese!


7. Pomiędzy Siostrami Kristin Hannah: Dramatyczne losy dwóch sióstr, które po latach odnajdują łączącą je niegdyś więź, są jeszcze jednym tego przykładem. Claire kocha i jest kochana; Meghann boi się bliskości, nie pozwala, by jej życiem rządziły emocje. Claire żyje skromnie, otoczona rodziną i przyjaciółmi; Meghann zajmuje luksusowy apartament, ale czuje się w nim obco i samotnie.


8. Z miejsca piątego spadł Ekstremista – trzeci tom z Gerardem Edlingiem w roli głównej Remigiusza Mroza (Filia): W Opolu znika maturzystka, a jedynym pozostawionym przez nią śladem jest karta tarota z symbolem sprawiedliwości. Rodzina nie zamierza iść na policję, gdyż twierdzi, że dziewczyna zmagała się z problemami i nieraz deklarowała, że któregoś dnia ucieknie z domu.
Jedyną osobą, która dostrzega w tym coś więcej, jest lokalna dziennikarka, Małgorzata Rosa…


9. Wyzwolony. “Nowe oblicze Greya” oczami Christiana EL Jamesa (Sonia Droga): EL James powraca do zmysłowej serii “Pięćdziesiąt twarzy Greya”, historii miłosnej, która podbiła serca milionów czytelniczek na całym świecie.


10. Listę zamyka pierwszy tom cyklu, który czerwcowa listę otwiera – Siedem sióstr, t. 1 cyklu “Siedem sióstr” Lucindy Riley (Albatros): Każda z nich jest inna. Każda urodziła się w innej części świata i ułożyła sobie życie z dala od pozostałych sióstr. Przybrany ojciec – tajemniczy Pa Salt – nadał im imiona mitycznych Plejad.
Kiedy sześć młodych kobiet dowiaduje się o jego śmierci, wszystkie, niczym ptaki do gniazda, sfruwają do rodzinnego domu – bajecznego zameczku nad Jeziorem Genewskim – a tam czekają na nie zaszyfrowane wiadomości na temat ich pochodzenia.


Miejsca w drugiej dziesiątce zajęły następujące książki:

  1. Explorer Academy: Akademia odkrywców. Tajemnica mgławicy, Trudi Trueit (Olesiejuk)
  2. Mały książę, Antoine Saint-Excupery (Olesiejuk)
  3. Zimowy ogród, Kristin Hannah (Świat Książki)
  4. Gdzie poniesie wiatr, Kristin Hannah (Świat Książki)
  5. Detektyw Pozytywka, Grzegorz Kasdepke (Nasza Księgarnia)
  6. Miasto szpiegów, Marek Krajewski (SIW Znak)
  7. Cień i kość, Leigh Bardugo (MAG)
  8. Wichry Camino, seria “Wyspa Camino” t. I, John Grisham (Albatros)
  9. Opowieści z Narni. Lew, czarownica i stara szafa, C.S. Lewis (Media Rodzina)
  10. Ręka Boga. Życie Diego Maradony, Jimmy Burs (Albatros)

Dodaj komentarz