Publikacje elektroniczne Różne Rynek wydawniczy

Wystartowała druga edycja autorskiego programu Audioteki „Usłysz kulturę”. Do zrealizowania własna produkcja w formacie audio!

Po sukcesie pierwszej edycji „Usłysz kulturę”, podczas której w ciągu 13 miesięcy, wpłynęło 418 zgłoszeń, Audioteka kontynuuje program. W tym roku jego uczestnicy – scenopisarze, reżyserzy i wszyscy twórcy autorskich treści będą odpowiadali na WEZWANIA, w ramach których będzie można zgłaszać pomysły na scenariusze we wskazanym gatunku literackim. Pierwsze z nich dotyczy produkcji familijnej. Partnerem akcji jest StoryLab Pro.


Druga edycja w nowej formule

Usłysz kulturę” to autorski program Audioteki, którego celem jest wsparcie m.in. scenarzystów, reżyserów i reportażystów w finansowaniu i realizacji autorskich produkcji audio od strony technicznej. Tegoroczną edycję charakteryzuje zupełnie nowa formuła oparta na WEZWANIACH. – „Co kilka miesięcy wraz z wybranym partnerem będziemy ogłaszać WEZWANIE – czyli zapotrzebowanie na pomysły scenariusza w danym gatunku czy temacie. Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń wybierzemy maksymalnie 10 najlepszych, a ich autorzy zostaną nagrodzeni spotkaniem ze script-doctorem. Zwycięzcom zaproponujemy realizację projektu – komentuje Klaudia Grzesiak, Kierownik ds. pozyskiwania contentu, Audioteka.

Na pierwsze WEZWANIE twórcy programu wybrali scenariusz produkcji familijnej.Wśród wielu angażujących i niebanalnych zeszłorocznych aplikacji, najwięcej produkcji powstało właśnie w tej kategorii. Dlatego też, widząc duży potencjał rynkowy tego typu realizacji w formacie audio, na pierwsze WEZWANIE wybraliśmy właśnie historie familijne. Z pełnym przekonaniem zdecydowaliśmy, aby to właśnie one otwierały serię WEZWAŃ nowej edycji programu – dodaje Monika Bazdyga, szefowa marketingu Audioteki. Zwyciężą najbardziej kreatywne, nieszablonowe i angażujące historie.

Autorzy programu zapewniają, że każdego z nagrodzonych twórców wesprą od strony merytorycznej i technicznej tak, aby finalnie powstał wyjątkowy i oryginalny produkt. Jak zapewniają, aby zrealizować swój projekt wystarczy otwarty umysł i koncepcja świetnej historii. – Chcemy wykorzystać nasze 13-letnie doświadczenie w branży, aby móc wspierać rozwój rynku i nowych talentów. Dlatego też, przejmujemy na siebie całkowicie kwestie techniczne, takie jak realizację audiobooka lub innej formy audio. Oferujemy również wsparcie w kwestii praw autorskich, zorganizowania studia nagraniowego, znalezienia reżysera do projektu lub obsady. Oferujemy przestrzeń do pracy. Zapraszamy zarówno profesjonalnych scenarzystów, jak i osoby trudniące się scenopisarstwem amatorsko, do zmierzenia się ze swoimi wizjami oraz do dzielenia się talentem. Jesteśmy otwarci na wszelkie, nawet bardzo zwariowane pomysły i z niecierpliwością czekamy na zgłoszenia – wyjaśnia Aleksandra Dąbrowska, szefowa produkcji Audioteki.

Pomysł napędzany sukcesem

Pierwsza edycja „Usłysz kulturę” cieszyła się ogromnym powodzeniem. W ciągu 13 miesięcy w ramach programu swoje zgłoszenia przesłało 418 twórców. Wybranych zostało 21 autorskich scenariuszy, a 9 zrealizowanych na ich podstawie produkcji, jest dostępnych w aplikacji Audioteki. Wśród nich, znalazł się pierwszy w Polsce audiomusical “Jestem, kim chcesz” w reżyserii Bartka Szpaka z zespołem Teatru Muzycznego Roma, “Lodowa przełęcz”, czyli zakopiański audioserial z aktorami Teatru Witkacego, podcast Adama Śmiałka “Towary modne”, a także audioreportaż Ewy Stusińskiej “Miła robótka”.

Wszyscy zainteresowani odpowiedzią na WEZWANIE familijne mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 12 sierpnia. Wyniki zostaną ogłoszone w połowie października.

Temat nowego WEZWANIA zostanie ogłoszony jesienią.


Audioteka zaachęca do obejrzenia bezpłatnych webinarów, dostępnych na stronie projektu.

Przeczytaj więcej do programie “Usłysz kulturę” 2021

Audioteka wspiera scenarzystów angażując się także w dodatkowe inicjatywy. W tym roku została partnerem 5. edycji Script Wars – Mazowieckiego Konkursu Scenariuszowego, w ramach którego ufundowała dla zwycięzców nagrody finansowe, a także możliwość zaproszenia wybranych laureatów lub finalistów do negocjacji w celu zawarcia umowy dotyczącej realizacji wersji audio na podstawie zwycięskiego scenariusza.

(info PR Calling)

One thought on “Wystartowała druga edycja autorskiego programu Audioteki „Usłysz kulturę”. Do zrealizowania własna produkcja w formacie audio!

Dodaj komentarz