Nowości wydawnicze Rynek wydawniczy Zapowiedzi wydawnicze

Nowość DW REBIS – „Bądź jak woda, przyjacielu”

10 sierpnia w księgarniach pojawi się książka Bądź jak woda, przyjacielu. Shannon Lee przybliża w niej myśli i nauki swojego ojca. Ukazuje, że sztuki walki są doskonałą metaforą rozwoju osobistego, i wyjaśnia, jak można je praktykować w codziennym życiu.


Bruce Lee to postać ikoniczna, zasłynął na całym świecie z mistrzowskiego opanowania kung-fu i innych sztuk walki i pozostawił po sobie niezapomniane filmowe dziedzictwo. Ale był również filozofem, wielkim myślicielem, który już w bardzo młodym wieku zrozumiał, że sztuka walki to coś więcej niż tylko ćwiczenie technik i dyscyplina – to głęboka metafora spełnionego życia.

Oczyść swój umysł, bądź bezkształtny, bezkształtny jak woda

Jego córka, Shannon Lee, dzieli się koncepcjami leżącymi u podstaw tej filozofii, przystępnie tłumacząc, w jaki sposób mogą one służyć jako narzędzia rozwoju osobistego i samorealizacji. Każdy rozdział tej książki to lekcja nauk Bruce’a Lee oparta na jego kultowej filozofii „bądź jak woda”. Naśladując naturę wody, jej delikatność i siłę możemy osiągnąć własny naturalny stan przepływu. A dzięki temu zyskamy w życiu spokój, pewność siebie i wolność.

Tematycznie uporządkowane życiowe lekcje, wypełnione mądrymi instrukcjami dotyczącymi różnych spraw… To inspirująca pamiątka dla wielbicieli Bruce’a Lee oraz tych, którzy pragną pogłębić wraz z nim osobisty rozwój.
„Kirkus Reviews”

Córka Bruce’a Lee tchnęła życie w nieprzemijającą filozofię swojego ojca. Jak powiedziałby on sam: „Oczyść swój umysł” i pozwól, by jego słowa całkowicie cię przeniknęły.
„Newsweek”

Ta porywająca książka przypomni każdemu czytelnikowi, że choć nie można kontrolować zewnętrznych okoliczności, każdy z nas ma wybór, jak na nie reagować.
„Publishers Weekly”


Shannon Lee jest prezeską i właścicielką Bruce Lee Family Companies, jak również prezeską Fundacji Bruce’a Lee, a przede wszystkim córką legendarnego mistrza sztuk walki i ikony popkultury. Jej misją jest propagowanie filozofii i historii życia ojca poprzez edukację i rozrywkę. Jest pomysłodawczynią Obozów Bruce’a Lee organizowanych przez fundację. Występowała m.in. na konferencjach TED, TEDx i Creative Mornings. Shannon mieszka w Kalifornii z córką Wren. Współprowadzi program Bruce Lee Podcast, jest też współproducentką serialu Wojownik emitowanego przez HBO.

Dodaj komentarz